فرهنگ و هنر

رسانه ملی معرفی مرز خسروی برای پیاده‌روی اربعین را در برنامه دارد

patc/کرمانشاه رئیس سازمان صدا و سیما از برنامه ریزی رسانه های دولتی برای معرفی و تبلیغ مرز خسروی به عنوان کوتاه ترین مسیر پیاده روی از البین به قدس خبر داد.

پیمان جبلی عصر امروز (سوم شهریور) در مراسم اختتامیه نوزدهمین اجلاسیه بزرگان و خادمان حسینی (ع) کرمانشاه با حضور 300 مهمان داخلی و خارجی، به نقش مهم بزرگان و اهل بیت (ع) زکرات اشاره کرد. در بقای قیام امام حسین علیه السلام فرمودند: پیر غلامان و خادمان حسینی مکتب حسینی را از شیر مادر به نسل بعد منتقل کرده اند و در توسعه پایدار قیام عاشورا نقش بسزایی دارند.

جبلی زبان هنری را بهترین راه برای پاسداری از قیام عاشورا دانست و افزود: باید تلاش کنیم از زبان هنری برای معرفی قیام امام حسین (ع) در رسانه ملی استفاده کنیم.

رئیس سازمان صدا و سیما تاکید کرد: باید در کنار هنرمندان از مکتب سیدالشهدا(ع) پاسداری کنیم.

وی با بیان اینکه بیستمین اجلاس بزرگداشت پیر غلامان حسینی سال آینده در استان گیلان برگزار می شود، ابراز امیدواری کرد که هر سال شاهد باشکوهتر این نشست باشیم.

جبلی در ادامه با اشاره به اینکه مرز خسروی مهمترین گذرگاه زائران در چند قرن گذشته بوده است، افزود: این مرز دارای خاطرات فراوانی از تردد زائران در قرون گذشته بوده و نزدیکترین گذرگاه به کربلا است.

وی با اشاره به بازگشایی مرز خسروی در آستانه البعین حسینی گفت: رسانه های دولتی در نظر دارند این گذرگاه را برای زائران البیع معرفی و تبلیغات کنند.

نوزدهمین همایش مداحی بزرگ حسینی و کاظم با حضور 300 مهمان داخلی و خارجی از اول شهریور در کرمان شاه آغاز شد که تا امروز ادامه دارد.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا