فرهنگ و هنر

روزنامه‌های امروز نوید صلح می‌دهند

روزنامه های امروز جهان به جنگ روسیه با اوکراین و آتش بس دو ماهه در یمن پرداخته اند.

به گزارش patc، به نقل از آلبرت کوچویی، مهم ترین عناوین روزنامه های جهان در روز چهارشنبه 15 فروردین ماه به شرح زیر است:

ویرانی و کشتار در اوکراین

روزنامه امروز وعده صلح می دهد

روزنامه های آمریکایی از روسیه ترسیدند. نیویورک تایمز از تخریب و کشتار در اوکراین خبر داد. عنوان اول نیز این ظاهر وحشتناک را یدک می کشد. او از نسل کشی در اوکراین وحشت داشت. اروپا در حال بررسی تحریم های انرژی با افزایش علائم است. به گفته اوکراین، مجسمه بودا با یک محراب بمباران شد. اما کرملین گفت که این یک سناریوی فریبنده بود که در آن اوکراین توجه جهان را به خود جلب کرد.
روزنامه های بریتانیایی نیز جنگ در اوکراین را متفاوت می بینند. بانک جهانی هشدار داده است که جنگ در اوکراین باعث کاهش رشد اقتصادی و در نتیجه فقیر شدن در آسیا خواهد شد.

قربانی غرب

روزنامه امروز وعده صلح می دهد

روزنامه‌های اسپانیایی و ال پاییس نیز چین را مورد توجه قرار داده‌اند. ال پایس گفت: چین روسیه را قربانی طولانی مدت غرب می داند. برای غرب، در جنگ اوکراین و چین، ناظران خارجی اصولگرا هستند. در این جنگ هیچ ناظری از طرفین وجود ندارد. حزب کمونیست چین همچنین بر این باور است که این کشور روابط دیرینه ای با روسیه دارد که همچنان قربانی غیرمسلح غرب است.

وعده صلح

روزنامه امروز وعده صلح می دهد

دیگر روزنامه های انگلیسی نیز به یمن می پردازند. گاردین نوشت: آتش‌بس دو ماهه امید به گفتگوهای صلح را افزایش می‌دهد. هانس گراندبرگ، نماینده ویژه سازمان ملل، گفت: «این آتش نشان متعهد است صلح را در این جنگ شش ساله برقرار کند.» آتش بس دو ماهه یمن به نفتکش ها اجازه داد در بنادر این کشور پهلو بگیرند. رسیدن برخی از کشتی ها هشتاد و هشت روز طول می کشد.

در حاشیه خبر امروز:

ورزش کنید و اضطراب را کاهش دهید

روزنامه امروز وعده صلح می دهد

نیویورک تایمز تحقیقاتی در زمینه تحرک و روان درمانی نوشت. جنیفر هنینگ گفت: آخرین یافته های علم نشان می دهد که ورزش به ویژه ورزش اثرات مفیدی بر مغز و روان انسان دارد و ورزش در کاهش اضطراب در انسان بسیار موثر است. آنها همچنین در کاهش ترس و افسردگی در انسان موثر هستند. تحقیقات نشان داده است که هر ورزشی که سه روز در هفته به مدت 30 دقیقه تمرین می کنید این تأثیر را دارد. فعالیت های بدنی مانند دوچرخه سواری، شنا و دویدن همگی این تاثیر را دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا