فرهنگ و هنر

روزنامه‌های جهان امروز از چه گفتند؟

درگیری‌های خونین بین سربازان رژیم اشغالگر و مؤمنان فلسطینی، مخالفت دموکرات‌ها برای عدم تمرکز فوری در مرز، جان ساکی و حواشی آن و کشف غول یخی آمریکایی‌ها از عناوین اصلی روزنامه‌های جهان امروز هستند.

به گزارش patc، امروز یکشنبه 13 اردیبهشت ماه مهمترین عناوین روزنامه های جهان به روایت آلبرت کوچویی سخنران پیشکسوت به شرح زیر است:

درگیری خونین

روزنامه های فرانسوی در نگاه اول از برگزاری دور دوم انتخابات دوشادوش رقبای ریاست جمهوری و همچنین حملات خونین سربازان اشغالگر به مومنان فلسطینی خبر دادند. لوئیجی گارو نوشت: «کرانه باختری را بسته است. دسترسی به ساحل شمالی برای کارگران و بازرگانان بسته بود. رای گیری در خارج از فرانسه از دیروز آغاز شد. مارین لوپن ترس را به امانوئل مکرون القا کرد.

روزنامه های جهان امروز چه می گویند؟

روزنامه های بریتانیایی نیز سفر 4000 مایلی بوریس جانسون به هند، سرزمین خورشید را دنبال می کنند. او از تنش های عمومی رسوایی دروازه حزب و جنگ در اوکراین فرار کرد.

لوموند همچنین نوشت که در درگیری پلیس اسرائیل با فلسطینی ها ده ها نفر زخمی شدند.

سازمان ملل متحد اعلام کرد که از ناآرامی ها «عمیقاً نگران» است.

صدای دموکرات ها

«وال استریت ژورنال» نیز نوشت: اکنون سناتورهای دموکرات نیز از ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک صحبت می کنند. این تمسخر دموکرات هاست. یعنی دیوار نوآوری دونالد ترامپ. “مگی” از دیوار بازدید کرد و خواست تا آن را تکمیل کند. در میان سناتورهای دموکرات، او تنها نیست. ده ها سناتور دموکرات با تصمیم جو بایدن برای حذف فوریت مرز مخالفت کرده اند.

روزنامه های جهان امروز چه می گویند؟

کانزاکی

واشنگتن تایمز نوشت: این کودک نادان لقبی است که جین ساکی، خبرنگار کاخ سفید به فاکس نیوز، خبرنگار کاخ سفید داده است.

پیتر داکی، مانند داکی و سایر خبرنگاران فاکس نیوز، مردم را نادان فکر می کند. همانطور که جین ساکی گفت، داکی در اتاق مطبوعات کاخ سفید نبود. داکی گفت چرا ما مجبور نیستیم در اتاق مطبوعات ماسک بزنیم، اما باید آن را در هواپیما بپوشیم. اکنون، منتقدان می گویند، قطعاً زمان آن رسیده است که او را کنار بگذاریم و ادامه دهیم.

روزنامه های جهان امروز چه می گویند؟

*** از طریق News Edge

غول یخی

روزنامه فرانسوی فیگارو نوشت: نقشه راه ده ساله ناسا فتح مریخ است. نمونه های خاک مریخ تا سال 2035 به زمین خواهند رسید. “آرتمیس” بدون سرنشین به مریخ. تا سال 2030، فضانوردان قمر یخی مشتری، اروپا را کاوش خواهند کرد. می گویند اینجا اقیانوس وسیعی وجود دارد. هدف بعدی اورانوس است. آمریکایی ها آرزوی کشف غول یخی را داشتند و رویای آن را می دیدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا