بین الملل

روزهای خونین نیویورک؛ 3 کشته، 21 زخمی در یک روز

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین patc، در 14 تیراندازی جداگانه از دوشنبه تا بامداد سه‌شنبه در شهر نیویورک سه نفر کشته و 21 نفر زخمی شدند.

به گزارش سی بی اس نیوز، در یک حادثه روز دوشنبه، سه نفر در داخل یک رستوران به ضرب گلوله کشته شدند. به گفته پلیس نیویورک، یک مرد 23 ساله از ناحیه گردن و یک مرد 21 ساله از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفتند که هر دو در محل کشته شدند. فرد سوم 18 ساله نیز در بیمارستان دانشگاه بروکدیل در وضعیت وخیمی قرار دارد.

یک مرد ۶۲ ساله در حادثه دیگری در برانکس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. به گفته پلیس، این مرد به بیمارستان منتقل شد و در آنجا جان باخت. در این حادثه دو نفر نیز مجروح شدند.

طبق گفته پلیس، امسال تا کنون 213 قتل در شهر نیویورک رخ داده است که 10 درصد کاهش نسبت به 237 قتل در سال گذشته دارد.

این تیراندازی در حالی رخ داد که یک مرد مسلح روز دوشنبه در جریان رژه روز استقلال در هایلند پارک، ایلینوی تیراندازی کرد و شش نفر را کشت و 24 نفر را به شدت مجروح کرد.

شهر گری در ایالت ایندیانا نیز سه شنبه شب به وقت تهران شاهد تیراندازی، کشته و زخمی شدن تعدادی از شهروندان آمریکایی در جشن های مربوط به روز استقلال بود. در تیراندازی در یک مهمانی خیابانی در شهر «گری» سه نفر کشته و هفت نفر زخمی شدند.

پس از این حادثه پلیس شهرستان از اعزام نیرو به محل حادثه خبر داد و از انتقال مصدومان با آمبولانس به بیمارستان خبر داد.

مقایسه آمار خشونت با اسلحه در ایالات متحده با سایر کشورهای جهان نشان می دهد که ایالات متحده یک کشور خاص است. میزان تیراندازی های خشونت آمیز این کشور بیشتر از هر کشور دیگری در جهان است؛ اگرچه ایالات متحده حدود 5 درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است، اما نزدیک به 31 درصد از کسانی که از سلاح برای کشتار جمعی استفاده می کنند، در این کشور زندگی می کنند.

به دلیل آزادی حمل اسلحه در ایالات متحده آمریکا، خشونت های مربوط به تیراندازی هر روز در سراسر کشور رخ می دهد و برخی از افراد در این حوادث کشته می شوند، اما لابی اسلحه در این کشور به قدری قوی است که کنگره هنوز به آن رسیدگی نکرده است. اقدام ملموس برای محدود کردن آن حمل سلاح در ایالات متحده انجام نمی شود.

انتهای پیام
صفحه اول این مقاله را توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا