عمومی

روز روشن ماسک نمی‌زنند، برای شب قانون می‌گذاریم!

وضعیت کنونی نشان می‌دهد که هنوز راه زیادی برای حل مشکل کرونا در کشور داریم؛ به‌ویژه اینکه برخی از بخش‌های جامعه همچنان در برابر واکسیناسیون مقاومت می‌کنند. ما نباید زمان را برای برنامه‌های ناکارآمد تلف کنیم. پوشیدن ماسک و کاهش تاثیر مردم بر کرونا. ”

به گزارش patc، در گزارشی ایران مصطفی دانست نوشت: «این روزها تقریباً همه یکصدا می گویند که طرح شب لغو شود، مردم، مجلس، راهنمایی و رانندگی و… اما با وجود مخالفت همه، این طرح در حال اجراست.

مردم می گویند طرح شب فقط برای پول است و اثر دیگری ندارد. خلیباف، رئیس مجلس گفت: مردم نباید فکر کنند که دولت برای جبران کسری بودجه این کار را می کند و نه اینکه پلیس برای پول درآوردن این کار را انجام می دهد. این فقط برای نجات جان مردم است.»

رئیس پلیس راهور تهران همچنین گفت: طرح ممنوعیت تردد شبانه در مقطعی تاثیر داشت، الان ترافیک شبانه کم نیست، راه فرار را پیدا کرده اند، مجوز گرفته اند، خیلی ها بعد از 10 شب، آسان است. سفر «نقص در سیستم و سیستم نیز وجود دارد. “

چرا به اجرای طرحی که به طور کامل اجرا نشده است ادامه دهیم؟ آیا فکر نمی کنید برای کنترل کرونا باید کارهای مهم تری انجام دهیم؟ مثلا مسئولان محترم بهداشت به خیابان بیایند! نرخ نقاب در میان مردم به پایین ترین حد خود رسیده است. برخی از مردم حتی در وسایل نقلیه عمومی ماسک نمی زنند.

عروسی ها و مراسم های مختلف برپا شده و دورکاری پایان یافته است. مسئولین محترم علیرغم تمامی هشدارها همچنان در تلاش برای بازگشایی مدارس و دانشگاهها هستیم! با وجود این تاخیرها، برنامه برای عصر بی معنی است. به نظر می رسد طرحی که در جلسه مطرح کردند تلاش ما برای کنترل کرونا باشد.

خنده دار نیست؟ باز هم اگر مردم اطاعت کنند اشکالی ندارد اما الان تقریباً به گفته پلیس مردم پس از فرار 10 شب در خیابان های شهر به زندگی خود ادامه می دهند.

به نظر می رسد این طرح یک شبه ناکارآمد باید هر چه زودتر لغو شود و ستاد ملی کرونا روز کرونا ما را در نظر بگیرد. شوخی نکنید، نرخ مرگ و میر ناشی از کرونا در ما همچنان سه رقمی است. این بدان معناست که ما نتوانسته ایم این بیماری را با موفقیت کنترل کنیم… وضعیت نشان می دهد که هنوز راه زیادی برای حل مشکل کرونا در داخل کشور در پیش داریم؛ به ویژه اینکه برخی از بخش های جامعه هنوز در برابر واکسیناسیون مقاومت می کنند.

ما نباید وقت خود را برای برنامه‌های ناکارآمد تلف کنیم، بلکه باید به عدم استفاده از ماسک و کاهش تاثیر مردم بر کرونا فکر کنیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا