بین الملل

روسیه: در ۱۲۳ منطقه با نیروهای اوکراینی درگیر شدیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین patc، وزارت دفاع روسیه امروز (دوشنبه) اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۲۷ پهپاد اوکراینی را سرنگون کرده و در ۱۲۳ منطقه با نیروهای رژیم کی‌یف درگیر شدند. 

این وزارتخانه در بیانیه‌ای گفت که حداقل ۱۰ عملیات تهاجمی نظامیان اوکراینی به مواضع نیروهای روسیه در محورهای جنوب دونتسک، کوبیانسک، زاپروژیا، کراسنی‌لیمان و خِرسون طی یک روز دفع شدند.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع روسیه در ادامه توضیح داد که در جریان مقابله نیروهای روس با حملات ارتش کی‌یف در محورهای مذکور، بیش از ۶۴۰ نظامی اوکراینی کشته و حجم زیادی از تجهیزات جنگی آنها نابود شد.

در این بیانیه آمده است که ۲۷ هواپیمای بدون سرنشین، ۱۲ نفربر و خودروی زرهی، ۳۱ خودروی نظامی،‌ ۱۳ قبضه توپخانه و موشک‌انداز چندگانه و همچنین ۱ ایستگاه راداری پدافند هوایی طی این حملات روز گذشته از بین رفتند.

طبق این گزارش، این وزارتخانه همچنین افزود که ۲ انبار مهمات و ۴ مرکز فرماندهی نیروهای اوکراینی در منطقه جمهوری دونتسک در عملیات نیروی هوایی و یگان‌های موشکی ارتش روسیه منهدم شدند.

ارتش روسیه همچنین اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات نظامی ویژه در منطقه دونباس (۲۴ فوریه ۲۰۲۲) تاکنون ۴۷۲ فروند هواپیمای جنگی، ۲۴۹ بالگرد رزمی، ۶ هزار ۸۶۵ فروند پهپاد، ۴۳۷ سامانه پدافند موشکی، ۱۱ هزار ۹۳۱ دستگاه تانک و خودروهای زرهی، ۱ هزار و ۱۵۱ دستگاه موشک‌انداز چندگانه، ۶ هزار ۴۲۶ قبضه توپخانه و خمپاره‌انداز، و همچنین ۱۳ هزار ۱۲۱ دستگاه خودروی نظامی نیروهای مسلح رژیم کی‌یف منهدم شده‌اند.

وزارت دفاع روسیه همچنین فیلم زیر را از لحظه هدف قرار گرفتن کاروان خودروی زرهی ارتش اوکراین با استفاده از موشک هدایت‌شونده توسط بالگرد تهاجمی در محور جنوب دونتسک منتشر کرد.

 

 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا