خانواده و جامعه

روند آموزش دانش آموزان در آینده

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش بر لزوم برنامه ریزی برای آموزش همه جانبه در آینده تاکید کرد.

به گزارش patc، “پیامدهای کووید-19 بر نظام آموزشی و تغییرات اجتناب ناپذیر پس از کرون” در دومین کنفرانس ملی یادگیری که توسط دانشگاه علامه طباطبایی و انجمن های علمی وابسته به آن و همکاری های مجازی برگزار شد؛ در مورد آموزش مجازی و تاثیر آموزش حضوری حکیم زاده درباره روند یادگیری با اشاره به اینکه نظام آموزشی دنیا برای اولین بار از زمان فراگیر شدن آموزش همگانی در دنیا با مشکلات بزرگی مواجه است، افزود: متأسفانه ما یکی از معدود سیستم هایی هستیم که برای تعطیلی انتخاب کرده ایم. یکی از سیستم‌های آموزش مجازی و بسیاری از کشورهایی که در فناوری بسیار بهتر هستند، بلافاصله پس از پایان دوره آموزشی حضوری به این نتیجه رسیدند که دانش‌آموزان باید فرصت حضور در مدرسه، به‌ویژه در مدارس ابتدایی را داشته باشند.

پیامدهای مثبت و منفی در زمینه آموزش و یادگیری را به ویژه در مدارس ابتدایی که معاون آموزش ابتدایی منابع آموزشی بسیار متنوع و گسترده ای را بارگیری می کند و به صورت مشارکتی ارائه می کند و در اختیار معلمان و والدین قرار می دهد را توضیح دهید. و بلافاصله پس از شروع وقفه جمعی شروع شد و فرصتی را برای معلمان ایجاد کرد تا خلاق باشند و اهمیت آموزش حضوری به ویژه از نظر اجتماعی و آموزشی و فرصت هایی را که به جامعه برای رشد و برقراری ارتباط با مهارت ها ارائه می دهد را درک کنند. . او این را یکی از دستاوردهای مثبت می داند.

وی افزود: نوع و کیفیت ارزیابی هایی که در فضای مجازی صورت می گیرد، در حالی که هیچ یادگیری واقعی صورت نمی گیرد، افت مشهود و ضمنی آموزش و همچنین کاهش یادگیری برای تعداد زیادی از دانش آموزان را در پی داشته است.

حکیم زاده به دیگر تاثیرات منفی آموزش الکترونیکی بر انزواطلبی و آسیب به مهارت های رشد اجتماعی دانش آموزان به ویژه در مقطع ابتدایی اشاره کرد و افزود: اکثر کسانی که تحت تاثیر آموزش الکترونیکی قرار می گیرند، کودکان خانواده های کوچکتر هستند که یا نمی توانند دسترسی به فناوری.» یا محرومیت از حضور والدین با سواد مؤثر برای راهنمایی و حمایت از یادگیری.

وی با بررسی یک مطالعه بین المللی در این زمینه گفت: بر اساس این مطالعات، آموزش و پرورش در آینده نوعی ادغام خواهد بود، بنابر اعلام وزارت آموزش و پرورش و روابط عمومی، بنابراین از این پس نیازمند توسعه طرح.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا