عمومی

روند مناسب سازی اماکن عمومی در گیلان رضایت بخش نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سید مهدی خمت بن دانا شنبه شب در گفت و گوی ویژه خبری درباره پیری جمعیت گیلان، آمار بالای طلاق، بیکاری و اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی ناشی از آن: مهاجرت های گسترده تا 10 سال آینده، ایجاد بحران بزرگ در استان، بنابراین نیازمند اعتبارات ویژه هستیم آه تو باید به ایجاد پایگاه داده جمعیتی در سطح استان توجه شود.

مدیر اداره بهزیستی گیلان گفت: بر اساس طبقه بندی علمی، سالمندان به دو دسته پرخطر، متوسط، کم خطر و متوسط ​​طبقه بندی می شوند و تسهیلات ویژه ای برای آنها در نظر گرفته شده است. آه تو وی با در نظر گرفتن این موضوع افزود: گیلان 50 هزار سالمند به تنهایی زندگی می کند و قانون جامع حمایت از سالمندان هنوز در مرحله تدوین است و هنوز تکمیل نشده است.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 328 سالمند تحت مراقبت بهزیستی گیلان هستند، گفت: از این تعداد 952 نفر در 15 مرکز شبانه روزی این سازمان در حال خدمت رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه 20 درصد سالمندان تحت پوشش گیلان فاقد سرپرست هستند، تصریح کرد: رسانه ها در فرهنگ سازی که موجب افزایش توجه و حمایت از سالمندان می شود، نقش اساسی دارند.

کهیت بن دانا با اشاره به اینکه اکثر سالمندان رها شده توسط نهادهای بهزیستی ساماندهی می شوند، گفت: هدف ما افزایش سرانه مراقبت از سالمندان بهزیستی است.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه فرهنگ ما هنوز به جایی نرسیده که سالمندان در روستای خاص تنها نگهداری شوند، اما با توجه به کاهش جمعیت و تشدید سالمندی باید در آینده این کار را انجام دهیم. : تصمیم گرفته شد این روستا خیریه باشد. موسسه باید ثبت شود و سرمایه گذار کارهای اولیه را انجام داده است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای اسکان فضاهای شهری برای سالمندان و معلولان، روند نوسازی اماکن عمومی مانند خیابان ها و بانک ها در گیلان را رضایت بخش نبود و از شهر و سایر دستگاه های ذیربط خواست در اجرای این طرح تسریع کنند. ، ما قانون مربوطه هستیم.

خویت بن دانا با بیان اینکه مرکز کاشت حلزون شنوایی گیلان علاوه بر رفع نیازهای داخلی استان به استان های همجوار نیز خدمات رسانی می کند، افزود: وی بورسیه تحصیلی ناشنوایان و کم شنوایان را در اولویت قرار داده است. کمک، دانش ما اولویت را به دانش آموزان.

دکمه بازگشت به بالا