استان ها

رکوردهای تولید، فروش و صادرات تراکتور در کشور جابجا شد

رکوردهای ملی تولید، فروش و صادرات تراکتور شکسته شد

مدیرعامل گروه صنعت با اعلام این خبر گفت: گروه تراکتورسازی در سه ماهه نخست امسال با تلاش همه کارکنان از تک تک کارگران تا مدیران مجموعه به جهشی در تولید، فروش و صادرات دست یافت.

به گزارش آذربایجان شرقی، مصطفی وحیدزاده افزود: در سه ماهه نخست امسال در مجموع حدود 7 هزار دستگاه تراکتور عمدتاً برای کشاورزان تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 61 درصد افزایش داشته است. خبرگزاری patc.«بله.

وی همچنین درباره میزان فروش و صادرات مجموعه تحت مدیریت خود گفت: در سه ماهه پایانی سال جدید 6 هزار و 212 دستگاه تراکتور به ارزش بیش از 18 هزار میلیارد ریال به بازار داخلی و کشاورزان تحویل شد که 35 درصد از کل فروش را به خود اختصاص داده است. حراجی. درصد افزایش و 86 درصد افزایش ارزش ریالی.

وحیدزاده از افزایش 154 درصدی ارزش ریالی تراکتورسازی نسبت به میانگین 3 سال قبل خبر داد.

صادرات تراکتور 4 میلیون دلار درآمد دارد

مدیر عامل گروه صنعت تراکتورسازی ایران در خصوص توجه ویژه به مسائل ارزی کشور و تامین نیاز داخلی تاکید کرد: در این راستا 334 دستگاه تراکتور به ارزش حدود 4 میلیون دلار برای اولین بار در سه ماهه چهارم سال جاری به بازار جهانی عرضه شد. امسال آمار نسبت به سال قبل 78 درصد و بخش ارز 107 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته است.

وی با مقایسه آمار فصلی سال جدید با عملکرد سه سال گذشته گفت: نسبت به میانگین سه سال گذشته، میزان صادرات ۱۴۰ درصد و ارزش صادرات ۲۳۱ درصد افزایش داشته است.

واحدی زاد باپان از سیاست جهشی در تولید تراکتور در سال اول قرن جدید خبر داد و تصریح کرد: گروه تراکتورسازی ایران در نظر دارد امسال 35 هزار دستگاه تراکتور تولید کند که جهشی نیست. انقلاب تنها تولید تراکتور در داخل کشور در نظر گرفته شده است، اما با افزایش تولید تراکتورسازی، چرخه صنعتی در سراسر استان و کشور برمی گردد. دید خوب است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا