حوادث و رویدادها

زائرانی که به مرزها مراجعه می‌کنند را باز نمی‌گردانیم/ هیچ وقت مرزها را کامل نبستیم

فرمانده انتظامی کشور در خصوص آخرین وضعیت مرزی زائران حسینی عازم عراق گفت: وضعیت در مرز در حال بازگشت به حالت عادی است و خوشبختانه دیگر آن ازدحام را که در چند روز گذشته شاهد بودیم نداریم.

به گزارش patc، سردار اشتری یکشنبه شب در گفت و گو با رادیو اربعین درباره آخرین وضعیت مرزها اظهار کرد: وضعیت مرزها به سمت عادی شدن پیش می رود، بحمدالله شاهد نبودیم که در روزهای گذشته عراقی ها طرف در حال حاضر آمادگی بیشتری دارد، زائران را بپذیرید.

این مقام انتظامی با بیان اینکه هم اکنون به تدریج به تمامی افراد در مرزها و پایانه های مرزی یا مناطق پشت مرز اجازه انتقال و اعزام به عراق را می دهیم، افزود: امروز از مرز خسروی. من زیارت کردم و تردد زائران در مرز خوب است و اکنون در مرز مهران هستم و زائران در حال حرکت هستند و تا زمانی که عراق آماده باشد زائرانی را که به مرز آند آمده اند برنمی گردیم. سفر و خدمات رسانی به عراق

اشتری با بیان اینکه طبق آمار ما در چند روز گذشته 2 میلیون و 750 هزار زائر ایرانی به عراق رفتند، گفت: موج بازگشت زائران از عراق آغاز شده است که بر اساس آمار 750 هزار زائر به عراق بازگشته اند، بنابراین به سو اکنون در برخی مناطق مرزی تعداد زائرانی که به کشور بازگشته اند از تعداد زائرانی که به عراق سفر کرده اند بیشتر است.

فرمانده انتظامی گفت: اکنون هیچ مشکلی در اسکله نداریم، مردم همکاری کردند و یکی دو روز تحمل کردند، اکنون اوضاع رو به بهبود است و همانطور که قبلاً گفته شد زائرانی که به مرز می آیند کم کم کار خود را انجام می دهند و به اسکله می روند. عراق

اشتری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه هیچ گاه مرز را به طور کامل نبسته ایم، گفت: بارها بوده که یکی دو ساعتی مرز به دلیل ازدحام و تدارک طرف عراقی برای ورود گردشگران بسته شده است، اما نه کاملا اینطوری برای بسته بودن، اکثر مرزهای ما به جز مرز خسروی که ساعت مشخصی برای گردشگران دارد و در مرزهای شلمچه، چزابه و مهران گردشگران می توانند به صورت 24 ساعته تردد کنند، فعال هستند.

وی افزود: هیچ جاده ای در کشور مسدود نیست، هرچند برخی از جاده ها از جمله مهران با ترافیک سنگین مواجه شده اند که طی چند روز گذشته تلاش کرده ایم این مشکل را مدیریت کنیم و اکنون اوضاع رو به بهبود است.

اشتری همچنین به زائران بازگشته توصیه کرد و از آنان خواست در زمان خستگی رانندگی نکنند و با آرامش به محل زندگی خود بازگردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا