خانواده و جامعه

زاکانی: تجربه همکاری بین‌بخشی در برف‌روبی می‌تواند پایه‌ای برای سایر امور باشد

شهردار تهران در بازدید از «ستاد اجرایی مدیریت برف تهران» گفت: هم‌افزایی و همکاری بین دستگاه‌های مختلف منجر به عملکرد موفق ما در زمینه برف‌روبی و فراهم شدن رضایت مردم شد.

به گزارش patc، علیرضا زاکانی شهردار تهران امروز (چهارشنبه ۲۶ بهمن‌ماه) باحضور در «ستاد هماهنگی عملیات اجرایی مدیریت برف تهران» در جریان آخرین وضعیت تردد اتومبیل‌ها در معابر پایتخت قرار گرفت. 

شهردار تهران در این نشست بیان کرد: بزرگ‌ترین موفقیت اقدامات اخیر، با هم بودن بود. یعنی مدیریت شهری در کنار راهور، صداوسیما، اورژانس، هواشناسی و دیگر دستگاه‌های ذی‌ربط. همه کسانی که در ارائه خدمت به مردم دخیل بودند. بسیاری از اتفاقاتی که این ایام رقم خورد، با همراهی مردم رقم خورد. لذا باید از آنها تقدیر و تشکر کرد.

زاکانی با تأکید بر اهمیت هم‌افزایی و همکاری تلاش‌ها برای مدیریت برف، افزود: مهم‌ترین ویژگی اقدامات اخیر در حوزه برف‌روبی، «همکاری بین‌بخشی» بود. همین می‌تواند پایه‌ای برای سایر امور نیز باشد. 

وی ادامه داد: نکته دومی که باید به آن توجه داشت، «آمادگی پیش از شرایط اضطرار» است. اگر پیشگیری کنیم در واقع می‌توانیم جلوی حوادث را بگیریم. این نُهمین برف این زمستان بود. 

شهردار تهران در ادامه اظهار کرد: عملکرد همکاران من در حوزه برف‌روبی، رو به جلو و تیمی بود. همین همکاری‌ها موجب شد، آلام و گرفتاری‌های مردم کاهش یافته و رضایتمندی مردم افزایش یافت.

زاکانی تأکید کرد: نکته سوم، نوع نگاه به حوادث و اقدامات است. قضاوت منصفانه در واقع، باید با در نظر گرفتن جمیع موارد شکل بگیرد. ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه در شهر وجود دارد؛ اگر بنای قضاوت است، می‌باید همه را کنار هم دید. 

شهردار تهران با یادآوری آنکه «البته که حتی یک اشکال هم برای شهر اضافی است»، بیان کرد: چرا که همان یک اشکال برای جمعی از شهروندان مشکلاتی را فراهم می‌کند. البته این هم‌افزایی بین بخشی باعث شد همین حداقل مشکلات را هم پشت سر بگذاریم. «یدالله مع‌الجماعه» را در عمل دیدیم. وقتی من‌ها به «ما» بدل شد. 

وی با یادآوری تلاش خبرنگاران برای انعکاس مناسب اقدامات شهرداری تهران در حوزه مدیریت برف، افزود: لازم است از همه اصحاب رسانه که این روزها در راستای اطلاع‌رسانی به شهروندان تلاش کردند، از صداوسیما گرفته تا خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مختلف، تشکر کنم.

زاکانی بیان کرد: خوشحالیم که مردم خوشنودند که در بارش‌های اخیر برف «گرفتار» نشدند. امیدواریم این هم‌افزایی و همکاری بین‌دستگاهی ادامه داشته و در موقعیتهای دیگر نیز استمرار یابد.

بر اساس گزارش سایت شهر، شهردار تهران در خاتمه ضمن ابراز تشکر از زحمات خبرنگاران و تیم اطلاع‌رسانی، تأکید کرد: یکی از ویژگی‌های این توفیق اخیر، همراه کردن رسانه‌ها بود. در شرایطی که دشمنان تلاش می‌کنند اضطراب را به مردم و در جامعه تزریق کنند، تلاش برای آرامش‌بخشی به جامعه جهاد بزرگی است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا