عمومی

زخم کاری سارقان به جیب چهره‌ها!

سرقت گوشی وزیر ورزش و جوانان، ماجراجویی جنجالی دزدی از افراد مشهور را دوباره آغاز کرده است.

به گزارش patc، این روزنامه خراسان وی نوشت: سرقت اطلاعات افراد مشهور و مشهور بارها خبرساز شده و توجه کاربران شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرده است. در آخرین مورد هفته گذشته تلفن همراه وزیر ورزش در مقابل مسجد بلال به سرقت رفت. سارقان برای تماشای جمعیت مقابل مسجد بلال وارد جمعیت شدند و موبایل وزیر ورزش را بدون اینکه بدانند در جیب چه کسی است به سرقت بردند. پلیس آگاهی تهران با بررسی فیلم های سرقت و بررسی صحنه، سارق را روز گذشته در حومه تهران شناسایی و دستگیر کرد. در پی دستگیری متهم، گوشی تلفن همراه حمید سجادی کشف و در اختیار وی قرار گرفت. البته تحقیقات پلیسی از متهم همچنان ادامه دارد. به همین بهانه به ماجرای جنجالی سرقت افراد مشهور می پردازیم.

دستکش هاکس در جام جهانی 1998
از چه کسیاحمدرضا ابزاد

فروردین 1378 گزارش شد که ویلا و رستوران «احمدرضا عابدزاده» در شمال غارت شده است. لباس‌ها و دستکش‌های او از جام جهانی 1998، نقاشی‌های زیبا، تعدادی یادگاری عقاب آسیا و برخی اقلام گران‌قیمت دیگر به سرقت رفت. چند روز بعد اعلام شد که سه سارق و یک آهو قاطر در رابطه با پرونده دروازه بان سابق تیم ملی دستگیر شده اند. این پرونده هیچ حد و مرزی ندارد. گفته می شود سارقان خانواده عابدزاده هستند که به مرخصی رفته اند اما پلیس این موضوع را تکذیب می کند.

سرقت چرخ های یک خودروی سودانی
از چه کسیعلی پالوین

این چهره مشهور فوتبال در اواخر دهه 1970 هنگام استراحت در ویلای شمالی خود، لاستیک ماشینش را به سرقت بردند. سارقان با سرقت چهار چرخ خودروی سودانی با لاستیک کم سودان را در دوران فوتبال ایران ترک کردند. هویت دزدی که جرات دزدی از سودان را داشت هنوز مشخص نیست.

لپ تاپ و دوربین هدیه دزدید
از چه کسیهدیه تهران

هدیه تهرانی در اواخر خرداد 1386 به patc گفت که لپ تاپ و دوربینش از خودرویش در پارکینگ بیمارستان به سرقت رفته است. سارق یا سارق هیچ ارتباطی با پول و سایر اشیاء قیمتی داخل خودرو نداشتند و به نظر می رسید فقط به دنبال اطلاعات شخصی خانم تهرانی بوده است. او بلافاصله پلیس را در جریان قرار داد، اما خبری از بازگرداندن لپ‌تاپ و دوربین خانم تهرانی به او نشد.

استوک اختصاصی نایک
از چه کسی جواد نکونام

«جواد نکونام، کاپیتان سابق تیم ملی و هافبک باتجربه استقلال عادت دارد سهام او (کفش های ورزشی) را بدزدد. او تقریبا هر ماه یک سهام را به دلیل سرقت از دست می دهد! در کنار این همه موجودی، نکونام از کتانی می گوید که نایک فقط برای او ساخته است؛ استوک سیتی که با سه رنگ پرچم ایران در سال 92 به سرقت رفته است!

داستان ترسناک دختر نویسنده
از چه کسینیروانا قاسم هانی

نیروانا قاسم خانی، دختر مهراب قاسم خانی نویسنده سریال «شب بره ها» در شهریور ماه سال ۱۳۷۸، با قمه از خودرو سرقت موبایل را تجربه کرد. مهراب قاسمخانی در صفحه شخصی خود درباره این ماجرا نوشت و خبر این سرقت به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. چند روز پس از سرقت، پلیس سارق را دستگیر و با دختر قاسم‌خانی مواجه شد. نیروانا گفت: “من دزد را قبل از اجرای نقشه اش دیدم، اما نمی دانم به چه چیزی فکر می کرد.”

کیف “همسایه” را با مشت بدزدید!
از چه کسی پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار که امروز با نام «جران» شناخته می شود، سرقت را تجربه کرده بود. در سال 95 دو سارق موتور سیکلت کیف وی را در صندلی جلوی خودرو سرقت کردند. وی درباره این حادثه گفت: مرد جوانی از پنجره تا کمر سوار خودرو شد و کیفم را سرقت کرد. کیف را گرفتم اما او با مشت به من زد و کیف را برد.» دزد مدتی بعد پیدا شد اما از کیف و مدارک داخل آن خبری نبود.

این دزد چیکار میکنه!
از چه کسی عادل فردوسی پور

ماجرای سرقت فردوسی پور به سال 1366 برمی گردد، زمانی که وی پس از یک سفر متوجه اموال دزدیده شده اش از جمله سکه، دلار، قالیچه و چند قالیچه از خانه اش شد. بعداً در پی دستگیری سارقان، ظاهراً اموال به استاد زبان دانشگاه شریف بازگردانده شد و سارقان منزل وی پس از دستگیری اعتراف کردند که تا قبل از ورود به محل، از هویت صاحبخانه اطلاعی نداشتند.

لباس سرمربی تیم ملی را خشک کنید
از چه کسیبردن

در میان ناپدید شدن افراد مشهور، ماجرای «کارلوس کیلوش» عجیب ترین است. اموال کیروش دو بار در سال های 93 و 95 مورد سرقت قرار گرفت، اما نه خانه، خودرو و اطلاعات شخصی، بلکه کت و شلوارها و لباس های آموزشی مارک آقای کیروش مورد توجه سارقان قرار گرفت. هیچکس از سرنوشت لباس های دزدیده شده کیروش خبر ندارد.

یک گاوصندوق پر از دلار
از چه کسیفرهاد مجیدی

بهمن ماه گذشته، زمانی که سرمربی استقلال ربی در تهران به خانه بازگشت، متوجه سرقت در گاوصندوقی شد که اشیای قیمتی را در آن نگهداری می کرد. او به پلیس گفت که چندین ساعت گرانقیمت، پول نقد، دلار و چک دارد و گم کردن آنها برایش سردرد می‌آورد. در گام اول تصاویر دوربین های مداربسته بررسی شد و مشخص شد که دو سارق هستند. با استفاده از نقاب، خانه را تخریب و وارد خانه شدند و پس از جستجو، گاوصندوق را پیدا کردند و با بی احتیاطی آن را باز کردند و به سرقت بردند. همانطور که در فیلم مشخص است، دزد حوالی ساعت یک بامداد وارد خانه شده و دقایقی بعد از آن خارج شده است. تاکنون هیچ بازداشتی صورت نگرفته است.

گردنبند مستر گور
از چه کسیآریدی

در شب 28 نوامبر 1400، زمانی که آریدی و دخترش در حال خروج از دفتر خود در زفارگنه بودند، یک گردنبند قدیمی، گردنبند طلای این فوتبالیست معروف را ربود و در یک چشم به هم زدن متواری شد. فیلم های سرقت که از طریق دوربین های مداربسته به دست آمده بود به سرعت در فضای مجازی منتشر شد. چهار روز بعد پلیس سارق را دستگیر کرد. عجیب است که دزد می گفت اگر می دانستم او آریدی است، گردنبندش را از او نمی دزدم!

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا