زنجیره اقتصاد کشاورزی باید در لرستان ایجاد شود

اقتصاد |کشاورزی

patc/لرستان استاندار لرستان گفت: زنجیره اقتصاد کشاورزی در لرستان باید ایجاد شود.

ابوطالب شفقت بیست و هفتم خرداد در حاشیه قرارگاه اقتصاد کشاورزی با تأکید بر لزوم راه‌اندازی و فعال‌شدن این قرارگاه در استان به ریاست استاندار و همچنین دبیری جهاد کشاورزی، اظهار کرد: همه دستگاه‌های مرتبط شامل بانک کشاورزی، اتاق بازرگانی، نظام‌مهندسی، بخش خصوصی و.. که می‌توانند در اقتصاد کشاورزی نقش‌آفرینی کنند در این قرارگاه باید حضور داشته باشند.

 وی با بیان اینکه امروز در این قرارگاه فرمانداران شهرستان‌ها، مدیران ۱۱ اداره کل و… حضور داشتند، اضافه کرد: در این قرارگاه یک راهبرد و سیاست را اعلام کردیم، گفتیم که زنجیره اقتصاد کشاورزی شامل تولید، صنعتی‌سازی، تجاری‌سازی باید در استان ایجاد شود.

استاندار با تأکید بر اینکه در این قرارگاه تلاش کردیم که راهبردها و سیاست‌ها را توجیه و اعلام کنیم، گفت: صحبت‌های فرمانداران، مسئولان جهاد کشاورزی و… را در این قرارگاه شنیدیم و به این جمع‌بندی رسیدیم که این جلسه هر دو ماه یک‌بار باید برگزار و استمرار داشته باشد.

شفقت، تصریح کرد: اعضای فعال در این قرارگاه باید با یکدیگر هم فکری، نوآوری، خلاقیت، اتحاد دانشی و… را داشته باشند، اگر این امر تحقق پیدا کند، خیلی از مسائل و مشکلات این حوزه حل خواهد شد.

 وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه اقتصاد کشاورزی اولویت ما در استان لرستان است، گفت: هدف ما این است که اشتغال برتر را در این استان ایجاد کنیم، با توجه منابعی مانند آب، خاک، زمین و… در لرستان و همچنین استعداد بسیار خوب جوانان ما، سهم اقتصاد کشاورزی را باید ارتقا دهیم.

 استاندار تأکید کرد: ارتقای اقتصاد کشاورزی برنامه ما در لرستان است و امیدواریم با درایت و همراهی خود مدیران و همچنین مشارکت مردم و فرهنگ‌سازی علما، روحانیت و اساتید دانشگاهی شاهد تحقق این امر باشیم.

در این جلسه معاونین هماهنگی امور اقتصادی و عمرانی استاندار نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا