بین الملل

سازمان ملل: خواستار تحقیقات کامل در ماجرای قتل دوگین هستیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین patc، سخنگوی سازمان ملل دوشنبه شب در تهران خواستار تحقیقات کامل درباره قتل دختری در کنار ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شد.

به گزارش خبرگزاری «یونایتد نیوز هند»، «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل متحد خواستار تحقیقات کامل برای روشن شدن حقایقی شد که منجر به کشته شدن «الکساندر دوگین» پسر «داریا دوگین» شد. فیلسوف و چهره نزدیک به پوتین.

سخنگوی سازمان ملل در یک کنفرانس خبری گفت: ما خواستار تحقیقات کامل برای کشف حقیقت پشت قتل خانم دوگین هستیم.

پس از قتل دختر الکساندر دوگین در یک خودروی بمب گذاری شده در مسکو در روز یکشنبه، FSB روسیه عامل این جنایت را به گردن عوامل اوکراینی انداخت.

FSB روز دوشنبه اعلام کرد، طبق تحقیقات، این جنایت توسط نیروهای ویژه اوکراین طراحی و اجرا شده است. FSB روسیه اعلام کرد که عامل این پرونده یک شهروند اوکراینی است که پس از قتل به استونی گریخته است.

بر اساس گزارش ها، وب سایت «سی ان ان» نیز دوگین را نویسنده، فیلسوف و شخصیتی دانست که تأثیر زیادی بر رئیس جمهور روسیه داشته و او را «مغز متفکر پوتین» خوانده است.

مقامات روسیه روز یکشنبه گفتند که پس از کشته شدن دختر یک فیلسوف و ملی‌گرای بانفوذ روسی در یک حمله با خودروی بمب‌گذاری شده در حومه مسکو، تحقیقات درباره قتل را آغاز کرده‌اند.

کمیته تحقیقات روسیه گفت که بر اساس شواهدی که جمع آوری کرده است، بر این باور است که شخصی بمب گذاری در خودروی بمب گذاری شده را که باعث کشته شدن داریا دوگینا شد، طراحی کرده و دستور داده است. کمیته تحقیقات روسیه بعداً در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با توجه به داده‌های به‌دست‌آمده، تحقیقات نشان می‌دهد که این جنایت از پیش برنامه‌ریزی شده و منظم بوده است».

رئیس جمهور روسیه همچنین به والدین “داریا دوکین” تسلیت گفت و این اقدام را جنایتی بی رحمانه خواند. «ولادیمیر پوتین» در پیامی تسلیت گفت: تسلیت و همدردی من را برای ضایعه سنگین و جبران ناپذیری که متحمل شده‌اید بپذیرید.

رئیس جمهور روسیه این جنایت را “شیطان و بی رحمانه” خواند و داریا دوگین را مردی باهوش و با استعداد با قلب واقعی روسی توصیف کرد.

این ترور در جریان تداوم فشارهای همه جانبه کشورهای غربی تحت رهبری ایالات متحده بر روسیه بر سر جنگ اوکراین روی داد.

فشار ایالات متحده و غرب بر روسیه به حدی افزایش یافته است که تولسی گابارد، نماینده سابق مجلس نمایندگان ایالات متحده و نامزد ریاست جمهوری 2020، گفت: “بایدن از درگیری در اوکراین برای مهندسی تغییر رژیم استفاده کرد. در روسیه و برای تغذیه مجتمع نظامی – از آن استفاده می شود. توسط صنعت.”

انتهای پیام/
صفحه اول این مقاله را توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا