ساماندهی حدود ۱۱ هزار آسیب دیده اجتماعی در سال ۱۴۰۳ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

آسیب دیده |ساماندهی

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سید محمد نقیب پیرامون اجرای دو مرحله از طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی شهر تهران گفت: در فاز اول طرح ساماندهی یکصد متکدی و در فاز دوم ۶۵۱ نفر مورد ساماندهی قرار گرفتند که در مجموع ۷۵۱ نفر از متکدیان در مناطق ۲۲ گانه پایتخت جذب و به مراکز مربوطه ارجاع داده شدند.

سرپرست سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران ادامه داد: در بحث معتادین متجاهر اتفاقات بزرگی در سطح کلان‌شهر تهران رقم خورده و شهرداری تهران طی سه ماه گذشته ۵۰۱۸ معتاد متجاهر را ساماندهی کرده است که در فاز اول ۲۹۳۳ نفر و در فاز دوم ۲۰۸۵ نفر مورد ساماندهی قرار گرفتند تا راهی غربالگری و سپس مراکز نگهداری معتادین متجاهر ماده ۱۶ شوند.

وی با اشاره به فعالیت‌های شبانه روزی شهرداری تهران در بحث ساماندهی کودکان کار نیز گفت: طی دو مرحله ۵۶۱ کودک کار و خیابان ساماندهی شدند که در فاز اول ۴۸۲ کودک و در فاز دوم ۷۹ کودک مورد ساماندهی قرار گرفتند. همچنین تعداد ۴۵۹۰ بی خانمان و کارتن خواب در دو طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی سال ۱۴۰۳ مورد ساماندهی قرار گرفتند که در مرحله اول ۳۲۳۲ و در مرحله دوم ۱۳۵۸ نفر توسط شهرداری تهران در مناطق ۲۲ گانه پایتخت مورد ساماندهی قرار گرفتند.

نقیب با اشاره به اینکه طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی پایتخت در سال ۱۴۰۳ با جدیت بیشتری با همکاری شهرداران نواحی مناطق ۲۲ گانه و همچنین ادارات خدمات اجتماعی مناطق و سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی انجام می‌شود گفت: دکتر زاکانی شهردار تهران اعلام کرده که ما باید آسیب‌های اجتماعی را تحویل محلات دهیم تا شهروندان بتوانند در ساماندهی این آسیب‌ها مشارکت بیشتر و بهتری داشته باشند و مساجد، هیأت‌های مذهبی، گروه‌های جهادی و مردمی و سایر شهروندان طبق برنامه بتوانند زمینه ساز کاهش آسیب‌های اجتماعی در پایتخت باشند و شهرداری تهران و سایر نهادهای حاضر در قرارگاه اجتماعی شهر تهران نیز در اجرای این طرح شبانه روزی در حال فعالیت هستند.

نقیب در پایان گفت: حدود ۱۰۹۱۲ آسیب دیده اجتماعی در دو طرح ساماندهی که طی ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد انجام شد مورد ساماندهی قرار گرفتند و این موضوع عزم راسخ شهرداری تهران را در تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی نشان می‌دهد. همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده بودیم بین یک تا سه خودرو بر اساس نیازهای مناطق به منظور ساماندهی آسیب‌های اجتماعی توسط سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت که در مرحله اول حدود ۲۲ خودرو در اختیار مناطق قرار داده شد. سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی نیز با بیش از ۵۰ خودرو حامی و پشتیبان مناطق در ساماندهی آسیب‌های اجتماعی است.

دکمه بازگشت به بالا