استان ها

سبک زندگی سالم نویدبخش سلامت جسم است

patc/زنجان مدیر دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: 80 درصد بیماری شیوه زندگی ماست.

ظهر امروز (24 تیرماه) حسین نجفی در جلسه هیات مدیره انجمن کلیه گفت: در کاهش بیماری‌های عفونی، عادات غذایی نادرست از جمله خام خواری بیش از حد، نپخته یا زیاد پخته، تنقلات و غذاهای آماده منجر به کاهش سلامتی می‌شود. اعضای جامعه کشف شده و در اصلاح بدن ضعیف شده است.

وی با بیان اینکه افراد ضعیف بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هستند، افزود: ترویج سبک زندگی سالم برای زنده نگه داشتن جامعه بهتر از درمان است؛ سیاست سلامت محور باید جامعه ای سالم با سبک زندگی سالم را ترویج کند.

نجفی با بیان خاطرات سفر مسافران مشهور فرانسوی و انگلیسی گفت: طب اسلامی ایرانی و شیوه زندگی ما ایرانیان مورد توجه بسیاری از محققان و گردشگران است. در سفرهایشان از کیفیت میوه، آفتاب و طب اسلامی ایران زیاد می نویسند، اما متاسفانه این روزها جامعه به سمت تغذیه و سبک زندگی نامناسب پیش می رود.

مدیر دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان، ترویج و ترویج زندگی سالم را مهم دانست و ادامه داد: روحیه همدلی و کمک به دیگران در بین مردم ما زبانزد است؛ هر چه جامعه در سایه پیشرفت جامعه پیش می رود. تعامل، همکاری و هماهنگی.

این مقام مسئول با بیان سابقه همکاری و همدلی مردم در دوران اپیدمی تاج جدید گفت: خوشبختانه صندوق های خیریه و گروه های اجتماعی به خوبی عمل کرده اند؛ فرهنگ سوگند و اهدا در کشور ما ریشه عمیقی دارد و از حمایت ها قدردانی می کنیم. از این دسته از افراد که تنها با بصیرت مقدس برای نجات و دستگیری همنوعان خود نشان از وابستگی متقابل افراد جامعه دارد.

نجفی با تاکید بر تقویت شایستگی های فرهنگی اذعان دارد که بیماران کلیوی رنج زیادی می برند. می دانیم که این بیماران به دلیل نوسانات ارزی، تهیه دارو را با مشکل مواجه کرده اند، تحریم های ظالمانه دارو برای بسیاری از این بیماران خاص هزینه داشته است؛ اما مسئله مهم این است که دولت ها و مسئولان نباید مسئولیت خود را در قبال بیماران خاص فراموش کنند.

وی با بیان وضعیت علم پزشکی و پیشرفت در زمینه تشخیص و پیشگیری از بیماری ها نسبت به گذشته خاطرنشان کرد: الزامات بیماران لاعلاج و انجمن های کلیوی را دنبال می کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا