بین الملل

سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام‌ افتتاح شد/ دیدار صمیمانه دکتر طهرانچی با اساتید و کارکنان واحد ایلام

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه خود به ایلام در مراسم یادواره شهدای گمنام اسلام حضور یافت. دانشگاه آزاد واحد ایلام با اهدای گل و سر دادن شعار فتح، مقام های ارشد کشوری به مقام شامخ شهدای هشت سال جهاد ادای احترام کردند.

دکتر طهرانچی سپس در نشستی صمیمانه با اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام شرکت کرد.

وی در ابتدای این دیدار با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با جمعی از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، گفت: در برخی کشورها با وجود اینکه اکثر دانشگاه ها خصوصی هستند، دولت بودجه زیادی دارد. به صورت دسته جمعی در اختیار آنها قرار نمی گیرد، اما به گونه ای که دولت مشکلاتی را برای دانشگاه ها تعریف می کند، اگر دانشگاه در حل این مشکلات پیشرفت کند، بودجه به آن اختصاص می یابد. این جمله برای دانشگاه آزاد اسلامی امیدوارکننده است، ایشان افق های خود را در ادبیات دانشگاه های خصوصی باز کرده است، انشاءالله در نظر داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی درباره شکل گیری و توسعه این دانشگاه در کشور گفت: دانشگاه آزاد اسلامی دانشگاهی مردمی است که با حمایت امام خمینی(ره) تأسیس شده است، استپ 40 سال توسعه کوچک را پشت سر گذاشته و به دانشگاه تبدیل شده است. افتخار کشور واقعیت این است که تا زمانی که اقوام به عضویت هیئت علمی دانشگاه در نیایند و به عنوان شریک سازمان های مردم نهاد در این امر مهم شرکت نکنند، دانشگاه آزاد اسلامی تاسیس نمی شود.

دکتر طهرانچی ادامه داد: مردم دانشگاه آزاد اسلامی یک نوع عظمت ایجاد کرده اند که وقتی مهمانان خارجی به این دانشگاه آمدند از این عظمت تعجب کردند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک نظام غیردولتی از حمایت دولتی برخوردار نبوده است، گفت: هر نظام و سیستمی دلیلی برای ایجاد و دلیلی برای بقا دارد، بقای هر سیستمی مستلزم درک و پاسخگویی به فناوری است. و توسعه اجتماعی . .

اعضای هیئت مدیره دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کردند: از سال 1390 اتفاقات عجیبی در دانشگاه آزاد اسلامی افتاده است به طوری که مدیران وقت این دانشگاه بدون توجه به زاد و ولد کشور تعداد دانشجویان این دانشگاه را پیش بینی می کردند. تعداد دانش آموزان در سال 1400 به 1 میلیون خواهد رسید. در آن زمان با بررسی تعداد ولادت های 18 سال گذشته به راحتی می توانستند تعداد دانش آموزان آینده را تخمین بزنند، اما مسئولان وقت بدون توجه به نسبت جمعیت، طی اطلاعیه ای از سال 1390 تا 1395 خواستار شدند. 1 تا 50 کارمند و اعضای هیئت علمی استخدام می شوند. با این اقدام، یک واحد دانشگاهی با 4 کارمند، 34 نیروی جدید جذب کرد، اما اساساً به روند تحولات اجتماعی توجهی نکرد.

طهرانی بیان کرد: زمانی که به دانشگاه آزاد اسلامی آمدم شرایط به این شکل بود که با وجود افزایش شهریه ها به دلیل نبود سیستم یکپارچه درآمد و هزینه سه سال متوالی درآمد دانشگاه کاهش پیدا کرده است و اطلاع دقیقی وجود ندارد. اطلاعات در مورد میزان سازمان مرکزی. بدهی واحد یا درآمدی وجود ندارد. در پاسخ به این وضعیت، طرحی را برای تجمیع اعتبارات دانشگاه آزاد اسلامی ارائه کرده ایم تا بتوانیم شرایط را کنترل کنیم تا به اعتبار دانشگاه لطمه ای وارد نشود.

وی افزود: پس از این عملیات، ایجاد سامانه یکپارچه اطلاعاتی در دانشگاه آزاد اسلامی ضروری است و برای رسیدن به این هدف، سامانه پژوهشی و آموزشی ایجاد شده است و این امر منجر به افزایش ناگهانی درآمد شهریه دانشگاه شد. این امر تنها از طریق تداوم شهریه امکان پذیر است. با راه اندازی سامانه جامع مدیریت داده های دانشگاه آزاد اسلامی اعتبار مدارک دانشگاه آزاد اسلامی نیز افزایش یافته است چرا که دیگر امکان جعل مدارک دانشگاه آزاد اسلامی وجود ندارد.

وی افزود: علاوه بر این اقدامات، با تغییر شعار و شعار مدرسه دانشگاه آزاد اسلامی توانستیم افت تعداد دانشجو را در این دانشگاه اصلاح کنیم که بحمدالله شاهد افزایش پذیرش دانشجو در این دانشگاه بوده ایم. دومین سال متوالی است که نشان می دهد اعتماد عمومی به این دانشگاه بازگردانده شده است.» این موفقیت پس از اپیدمی کرونا حاصل شد که بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان را تحت تأثیر قرار داده است.

طهرانچی خاطرنشان کرد: برای اولین بار مجوز زمین را از هیات مدیره مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گرفتیم تا با تعامل با وزارت راه، شرایط اسکان اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم کنیم. همچنین بانک شهرسازی و مسکن: «علاوه بر این، از طریق تأمین افزایش سرمایه مکران، از سال آینده، دانشگاه آزاد اسلامی سود سالیانه قابل توجهی به دست خواهد آورد که انتظار می رود همه این سودها باعث بهبود وضعیت معیشتی اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شود. دانشگاه آزاد اسلامی.

هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به تدوین اسناد تحول و تعالی دانشگاه گفت: سند 70 هدف را دنبال می کند و دارای شاخص و مجموعه اقداماتی است که یکی از آنها تهیه طرح استانی است.

پس از این نشست دو ساعته، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به نظرات، پیشنهادات و دغدغه های اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام پاسخ داد.

مراسم افتتاحیه تالار نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ایلام

دکتر طهرانچی در ادامه سفر یک روزه خود به استان ایلام از سالن نوآوری پردیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام رونمایی کرد و از واحدهای هسته و فنی مستقر در مرکز نوآوری بازدید کرد.

تله سرومون برای کنترل جمعیت آفات چوب خوار در مناطق جنگلی، دمپرهای برشی مقاوم در برابر زلزله، سیستم های آموزش و آزمایش مجازی، نخ های نانو پلی استر اولتراسونیک، سیستم های قفل کننده دمای ثابت برای تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، سیستم ضد سرقت هوشمند از طریق پیرباکس، هوشمند پریز مدیریت نشت انرژی و گاز نتیجه تحقیقات محققین و پژوهشگران واحد هسته ای و فناوری در سالن نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی ایلام است که دکتر طهرانچی از این مرکز بازدید کرد.

انتهای پیام/ 4127

دکمه بازگشت به بالا