حوادث و رویدادها

سرقت در پوشش پرستار سالمند/ دستگیری سارق موتورخردکن

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زنی که با تظاهر به پرستاری اقدام به سرقت از منزل آنها کرده بود، خبر داد.

گفتگوی صندوق موقوفات سرهنگ جلیل با patc وی به تشریح برخی از اقدامات اخیر پلیس پیشگیری تهران پرداخت و گفت: پیش از این پلیس پیشگیری روزانه صدها عملیات و وظیفه را برای تامین نظم و امنیت شهروندان انجام می دهد. یکی از ماموریت ها دستگیری زنی بود که پرستاری را دزدیده بود.

وی با بیان اینکه بررسی موضوع از روز گذشته در دستور کار پلیس قلهک قرار گرفت، افزود: بلافاصله پس از انتشار این خبر، پلیس در محل حاضر شد و تحقیقات میدانی را آغاز کرد که در جریان آن متوجه شدند پرستار سالمندی که در منزل مشغول به کار بود. . مردی که اقدام به سرقت لوازم و انباری می کرد، هنگام خروج از منزل توسط صاحب خانه شناسایی و موضوع به پلیس گزارش شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: در تحقیقات اولیه پلیسی، متهم 29 ساله به یک فقره جنایت و سرقت مقادیری طلا و تجهیزات به ارزش بیش از یک میلیارد ریال از منزل مسکونی در مالباخته اعتراف کرد. پس از تشکیل پرونده، این فرد برای ادامه تحقیقات جنایی روانه دادسرا شد.

وی همچنین از دستگیری مردی که اقدام به سرقت از منزل همسایه خود در محله ولیعصر کرده بود، خبر داد و گفت: روز گذشته با اعلام یک فقره سرقت منزل در محله ولیعصر، ماموران پلیس آگاهی شهرستان ولیعصر در محل حاضر شدند. در تحقیقات پلیس متوجه شد که سارق یا سارق پس از اینکه متوجه شدند ساکن برای شرکت در مراسم تشییع جنازه یکی از بستگانشان از خانه خارج شده است، وارد خانه شده و اقدام به سرقت طلا و اشیای قیمتی از منزل کرده است.

اوقاف با بیان اینکه این موضوع شبهاتی را در ماموران ایجاد کرد که این سرقت توسط یک یا چند نفر از افراد شناخته شده صورت گرفته است و گفت: «و آن فرد دستگیر شد. این مرد که حدود 50 سال سن دارد، دستگیر و مقادیری طلا و جواهرات مسروقه نیز کشف کرد. مرد مجبور شد اعتراف کند و به جرم خود اعتراف کرد و سه همدست دیگر خود را معرفی کرد.

به گفته رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، چهار متهم بیش از 1.5 میلیارد ریال از منزل همسایه سرقت کردند. برای این افراد پرونده قضایی تشکیل و برای ادامه تحقیقات به دادسرا ارسال شد.

یک صندوق اوقاف ساعاتی پس از سرقت از دستگیری سارق خودرو خبر داد و گفت: رسیدگی به این پرونده در کلانتری شهدا ادامه دارد.پلیس در حال گشت زنی در خیابان کرمان به خودرویی که به صورت غیرعادی در حال حرکت بود مشکوک شد و دستور ایست داد. اما راننده خودرو به محض مشاهده پلیس از محل متواری شد که برای این کار تعقیب و گریز بین پلیس و متهم آغاز شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: در ادامه خودرو با یک درخت برخورد کرد و متوقف شد اما راننده از خودرو پیاده شد و با پای پیاده متواری شد و دقایقی بعد فرد مورد نظر توسط پلیس دستگیر و به محل حادثه منتقل شد. ایستگاه پلیس.”

به گفته وی، در پی دستگیری متهم مشخص شد این فرد خودرو را از شرق تهران به سرقت برده و به دلیل جرائم مشابه در زندان به سر می برد. برای این فرد پرونده قضایی تشکیل و متهم برای ادامه تحقیقات به دادسرا ارسال شد.

سرقت با تفنگ ساچمه ای

اوقاف همچنین از رسیدگی به پرونده مشابه دیگری از محله انقلاب خبر داد و بیان کرد: در این عملیات که روز گذشته انجام شد، عوامل سارقان مسلح خودرو در محله انقلاب دستگیر شدند. رسیدگی به این پرونده از اینجا آغاز می شود، دیروز تیم عملیاتی سه کلانتری حین گشت زنی در منطقه انقلاب به دو نفر که در پارکینگ خودروی پراید حضور داشتند و مدت زیادی در پارکینگ حضور داشتند، یورش بردند. این موضوع را بررسی کنید این دو مرد تحت نظر پلیس قرار گرفتند که بعداً پلیس از خودرو پیاده شد و با یک قبضه اسلحه کمری که زیر لباس آنها مخفی شده بود به خودرویی نزدیک شدند که بلافاصله ماموران وارد عمل شدند و آنها را دستگیر کردند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه از متهم یک قبضه کلت کمری و 9 قبضه اسلحه جنگی کشف شد. از خودروی متهم مقداری مواد مخدر نیز کشف و ضبط شد. متهمان پس از انتقال به مقر پلیس، تحت بازجویی قرار گرفتند و به سرقت مسلحانه از یک دستگاه خودرو اعتراف کردند. این افراد 50 تا 40 ساله پس از اعتراف به حداقل پنج فقره سرقت مسلحانه در یک مورد در دادگاه حاضر شدند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری سارق برش موتورسیکلت خبر داد و گفت: در تحقیقات انجام شده هویت و مخفیگاه متهم اصلی شناسایی شد، متهمی که موتورسیکلت را در مخفیگاه متلاشی کرد دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

وی افزود: متهم 48 ساله با سابقه سرقت در تحقیقات مقدماتی به جرم خود و سرقت یک دستگاه موتورسیکلت اهل سنایی و سه فقره سرقت مشابه اعتراف کرد که مالباختگان آن نیز شناسایی شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا