استان ها

سرلشکر باقری: هیچ قدرتی نمی‌تواند سرنوشت جنگ غزه را تغییر دهد

سرلشکر باقری: هیچ قدرتی نمی‌تواند سرنوشت جنگ غزه را تغییر دهد

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه سرعت به نتیجه رسیدن تحقیقات تا محصول و سپس تولید آن‌ها البته بر اساس تأمین منابع در نیروی دریایی سپاه کم‌نظیر است، گفت: طی مرحله ایده تا شکل‌گیری محصول و بکارگیری آن در مدت زمان اندک و با حرکت جهادی اتفاق می‌افتد.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح امروز (دوشنبه) در مراسم الحاق دو شناور رزمی ـ گشتی شهید «علی صیاد شیرازی» و شهید «حسن باقری» به سازمان رزم نیروی دریایی سپاه اظهار داشت: وقتی نگاه می‌کنیم به اولین شناور‌هایی که رزمندگان با آن‌ها در دوران دفاع مقدس با دست خالی در خلیج فارس حضور پیدا می‌کردند و با دست خالی در برابر دشمنان حاضر می‌شدند و امروز این‌چنین شناور‌هایی با فناوری روز دنیا در اوج تحریم در ایران اسلامی طراحی و تولید شده است، به آن افتخار می‌کنیم.

سرلشکر باقری افزود: حقیقتاً سرعت به نتیجه رسیدن تحقیقات تا محصول و سپس تولید آن‌ها البته بر اساس تامین منابع در نیروی دریایی سپاه تقریبا کم‌نظیر است. طی مرحله ایده تا شکل‌گیری محصول و بکارگیری آن در مدت زمان اندک و با حرکت جهادی اتفاق می‌افتد. چنین مسیری در کشور‌های پیشرفته جهان چندین برابر زمان می‌برد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط منطقه عنوان کرد: ارتش متجاوز آمریکا به ظاهر مدتی منطقه را ترک کرده بود، اما بلافاصله با بهانه‌های گوناگون و با اشکال دیگر در منطقه حضور یافت.

وی گفت: حادثه بزرگ و عملیات قهرمانانه ۱۵ مهرماه مجاهدان فلسطینی باعث شد که آمریکای جنایتکار مجدداً در دریای مدیترانه، دریای سرخ، غرب اقیانوس هند و در منطقه نزدیک ما حضور یابد و این عملیات آزادی‌خواهانه‌ی مردم مظلوم فلسطین را بهانه‌ای برای حمایت بی‌دریغ از جنایات رژیم کودک‌کش صهیونیست محسوب و در منطقه حضور پیدا کند.

سرلشکر باقری اظهار داشت: خدا را شاکریم که بازدارندگی دفاعی جمهوری اسلامی سپر پایداری برای امنیت ملی و دفاع ملی کشور ما ایجاد کرده است؛ اما نیرو‌های مسلح مکلفند که کوچکترین تهدید را کاملاً جدی تلقی و احتمال آن را بالا فرض و خود را برای این شرایط آماده کنند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: این مسیری است که در تمام سطوح نیرو‌های مسلح در حال طی شدن و مسیر ارتقای توان و آمادگی در حال انجام است و وزارت دفاع هم وظیفه پشتیبانی از این توان را بر عهده دارد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: حادثه غزه حادثه بزرگی است و تاریخ جدیدی را برای منطقه و حتی جهان رقم زده و می‌زند. سرنوشت این جنگ کاملاً روشن است. در شکست بی‌نظیر و ترمیم‌ناپذیر رژیم صهیونیستی در مقابل مردم مظلوم و در محاصره غزه تردیدی وجود ندارد و هیچ قدرتی نمی‌تواند سرنوشت این جنگ را تغییر دهد. صهیونیست‌ها شکستی خوردند که قابل جبران نیست؛ اما با کشتار مردم بی دفاع می‌خواهند این شکست را جبران کنند که قطعاً امکان‌پذیر نیست.

سرلشکر باقری افزود: این جبهه دو طرف دارد، جبهه حقی که مردم مظلوم فلسطین و حامیان او در یک سوی این جبهه قرار دارند، یمن قهرمان، حزب‌الله پیروز و گروه‌های مقاومت عراق و… آن با تمام توان ایستاده‌اند و با دشمن و حامیان او می‌جنگندند و در سوی دیگر صهیونیست‌های ظالم، بی‌شرم و جنایتکار و آمریکا و اروپای دروغگویی که حقیقت کلمات بی‌معنای حقوق بشر و دموکراسی غربی را نمایان کردند.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: البته در این میان منافقانی هم در جهان اسلام وجود دارند که به ظاهر سنگ مردم فلسطین را بر سینه می‌زنند، اما در عمل و برخلاف خواست قطعی مردمشان حامی صهیونیست‌ها هستند؛ چه آن‌هایی که بندرشان را در اختیار صهیونیست‌ها گذاشته‌اند و هر روز از این بنادر، شناور کالا بار می‌کند و برای صهیونیست‌ها می‌برد و چه آنکه لوله نفت و نفتش را در اختیار صهیونیست‌ها گذاشت و چه آن‌ها که برخلاف ادعای ظاهری‌شان بندر و جاده‌شان را در اختیار صهیونیست‌ها گذاشتند؛ البته مردم فلسطین، جهان اسلام و مردم خودشان از واقعیت کاملاً مطلع هستند؛ این‌ منافقان سرنوشتی به مراتب بدتر از صهیونیست‌ها خواهند داشت و خون مظلوم گلوی آن‌ها را خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: آنچه که بر عهده ماست، آمادگی، هوشیاری، بصیرت کامل، رصد تحولات منطقه و سیطره بر همه تحولات است تا غافلگیر نشویم، به‌موقع آماده باشیم، گوش به فرمان فرمانده عزیزمان امنیت پایدار را برای مردم عزیزمان تأمین کنیم؛ در این مسیر، صحنه پرتلاطم دریا مهم‌ترین صحنه‌ای است که آبستن حوادث است و قدرت دریایی در این میان حرف اول را می‌زند.

دکمه بازگشت به بالا