بین الملل

سرلشکر سلامی: شخصیت شهید امیرعبداللهیان جامع الاطراف، کامل و الگو بود

سرلشکر سلامی: شخصیت شهید امیرعبداللهیان جامع الاطراف، کامل و الگو بود

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: شهید امیرعبداللهیان یک شخصیت بسیار جذاب و معیار و الگو داشت که قابلیت تکثیر در وجود و شخصیت کسانی که می خواهند در آینده سکاندار سیاست خارجی باشند داشت.

له گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری آنا، سرلشکر سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران امروز (شنبه) در گرامیداشت وزیر امور خارجه شهید امیرعبداللهیان اظهار کرد: شهید امیرعبداللهیان یک شخصیت بسیار جذاب و معیار و الگو داشت که قابلیت تکثیر در وجود و شخصیت کسانی که می‌خواهند در آینده سکاندار سیاست خارجی باشند داشت.

وی با تأکید بر اینکه عظمت و بزرگی یک کشور به عظمت شخصیت‌هایی است که در آن زندگی می‌کنند، گفت: به جرأت می‌گویم شجاعت سیاسی بسیار فراتر از شجاعت نظامی است، شهید امیرعبداللهیان هم شجاعت اخلاقی داشت هم سیاسی.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: شهید امیرعبداللهیان و همکاران او دست به کار‌های بزرگی زدند و کارنامه درخشانی در سیاست خارجی ایران ایجاد شد. حرکت وزارت خارجه حرکت روی مین بود، چون همه جا را مین گذاری کرده بودند.

سرلشکر سلامی همچنین گفت: عضویت در بریکس و شانگهای و کاهش تنش و رفتار عادلانه با همسایگان از دستاورد‌های دولت سیزدهم و  دستگاه دیپلماسی بود. نگاه متوازن به شرق و غرب نگاه درست دستگاه دیپلماسی دولت شهید رئیسی بود.

وی افزود: وارد کردن منطق عدالت در سیاست خارجی در حالی که جهان قدرتمند به منطق قدرت اعتقاد دارد از ابتکارات جدید سیاست خارجی ما بود. این منطق به ما مشروعیت سیاسی می‌بخشید.

فرمانده کل سپاه تأکید کرد: شهید امیرعبداللهیان تنها وزیر خارجه‌ای بود که شجاعانه با رهبران مقاومت دیدار و از آنها حمایت می‌کرد. شهید امیرعبداللهیان و همکاران او دیپلماسی مقاومت را هم توانستند رونق ببخشد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: واقعاً امیرعبداللهیان عین دستگاه سیاست خارجی جبهه مقاومت عمل می‌کرد عین اینکه وزیر خارجه فلسطین هم است و از آن مظلومیت‌ها به خوبی دفاع می‌کرد. شهید امیرعبداللهیان می‌توانست اقتدار دفاعی را به گفتمان سیاسی تبدیل می‌کرد.

وی افزود: دستگاه دیپلماسی دولت شهید رئیسی با ما همراه و گاهی جلوتر از ما بود. حوادث فتنه انگیز سال ۱۴۰۱ خیلی به اعتبار و اقتدار سیاسی ما لطمه وارد کرد؛ ترمیم آن مهم بود. دشمنان دنبال شدت بخشیدن به انزوای سیاسی کشور بود.

در حال بروزرسانی…

دکمه بازگشت به بالا