ورزشی

سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در تهران، جذاب است

سمیه رفیعی در گفت‌وگو با آنا؛

سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در تهران، جذاب است

سمیه رفیعی، نماینده مجلس گفت: سرمایه‌گذاری در تهران، اساساً سرمایه‌گذاری بسیار جذابی است و تا جایی که من در جریان هستم و اطلاع دارم، سرمایه‌گذاران بسیار زیادی هستند که قصد دارند در رونق گردشگری در تهران سرمایه‌گذاری کنند و سهیم باشند.

سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس، در بازدید از غرفه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری آنا، گفت:  تهران از نظر گردشگری ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد.

وی مطرح کرد: بخش مهم و قابل توجهی از ظرفیت گردشگری استان تهران، به جهت وجود تمدن فوق‌العاده قوی بسیار غنی است و بالأخره در ادوار مختلف، این شهر پایتخت ایران عزیز بوده و همین امر می‌تواند ویژگی‌های گردشگری این شهر را نسبت به دیگر شهر‌ها متمایز سازد.

وی در ادامه، نوع اقلیم استان تهران را نوعی منحصر به فرد دانست و با بیان این نکته که شمال استان تهران از مناطق کوهپایه‌ای است و هر قدر که به سمت جنوب و شهر‌هایی مانند ورامین می‌رویم با اقلیم کویر مواجه خواهیم شد، افزود: یک «چهار فصل» بسیار خوب در محدوده استان تهران برقرار است، و من نمی‌دانم که چند شهر در دنیا وجود دارند که این ویژگی را با هم و یک جا داشته باشند.

رفیعی، در همین راستا وجود چنین عناصری را در استان تهران، زمینه‌ساز ایجاد ویژگی‌های متمایز گردشگری در استان برشمرد که می‌توان از آن بیشترین بهره را جست، ادامه داد: سرمایه‌گذاری در تهران، اساساً سرمایه‌گذاری بسیار جذابی است و تا جایی که من در جریان هستم و اطلاع دارم، سرمایه‌گذاران بسیار زیادی هستند که قصد دارند در رونق گردشگری در تهران سرمایه‌گذاری کنند و سهیم باشند.

وی با بیان این نکته که در دوره جدید مدیریت مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جدید استان تهران، بسیاری از صنایعی که تا به امروز مورد غفلت واقع شده بودند، احیا شده‌اند، اضافه کرد: جدیداً اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، اقدام به انتشار کتابی با موضوع معرفی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع دستی کرده که می‌توان از آن به عنوان یک اقدام مهم یاد کرد که می‌تواند تأثیر بسیار مهمی در زمینه رونق گردشگری داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس، ضمن تقدیر از اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، اظهار داشت: دوستان و همکاران ما در اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، رویکرد‌های بسیار خوب و ارزشمندی را دارند که به سراغ احیای میراث فرهنگی و گردشگری قدیمی این استان رفته‌اند و اعتقاد دارم احیاء، معرفی و جذب سرمایه در این حوزه رخدادی بسیار مهم و مثبت است، چرا که همه، تهران را به ویژگی‌های سیاسی، شهری و صنعتی می‌شناسند و ظرفیت‌های بسیاری در این زمینه وجود دارد و هر قدر که به معرفی ویژگی‌های استان در زمینه گردشگری بپردازیم، باز هم فرصت پیش‌رو خواهیم داشت.

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا