بین الملل

سفیر آمریکا: انتخابات اخیر آرام‌ترین و بهترین انتخابات عراق بود

سفیر آمریکا در عراق اعلام کرد که واشنگتن 10 میلیون دلار به یونامی برای برگزاری انتخابات در عراق پرداخت کرده است.

به گزارش patc، به نقل از خبرگزاری خاورمیانه، «متیو تولر» سفیر آمریکا در عراق اعلام کرد که واشنگتن برای برگزاری انتخابات عراق 10 میلیون دلار به هیئت سازمان ملل متحد (یونامی) پرداخت کرده است.

تولر در یک سخنرانی در موسسه خاورمیانه در اربیل گفت: کمیسیون عالی انتخابات می تواند انتخابات خوبی در عراق برگزار کند.

وی افزود: عراقی ها می توانند بدون دخالت خارجی امور خود را مدیریت کنند و توافق راهبردی روابط ما با عراق را مشخص می کند.

سفیر آمریکا با بیان اینکه آمریکا از ده ها راه به عراق کمک کرده است، تصریح کرد: عراق گازهای مضر و گلخانه ای خود را کاهش خواهد داد.

تول با بیان اینکه آمریکا امیدوار است هر چه زودتر دولت جدید عراق تشکیل شود، گفت: مسئولیت ما تضمین امنیت و ثبات عراق است و ایالات متحده معتقد است که باید به همکاری با عراق ادامه دهد.

وی در پایان گفت: عراق با مسائل قدرت، آموزش و محیط زیست مواجه است و ایالات متحده می خواهد این بخش ها را تقویت کند.

وی گفت: جامعه جهانی، سازمان ملل و آمریکا همگی تاکید کرده اند که مردم عراق باید حکومتی مبتنی بر انتقال مسالمت آمیز قدرت تشکیل دهند.

وی در خصوص انتخابات اخیر عراق گفت: این انتخابات از نظر فنی و مقدماتی موفقیت آمیز بود و آرام ترین و بهترین انتخاباتی بود که در کشور برگزار شد.

تول گفت: ما امیدواریم که دولت عراق به صورت مسالمت آمیز و بدون هیچ گونه مداخله ای تشکیل شود و دولت نباید مبتنی بر خشونت باشد.

سفیر آمریکا در پایان گفت: تصمیم برای تشکیل دولت متعلق به مردم عراق است زیرا این مردم عراق هستند که در انتخابات رای دادند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا