فرهنگ و هنر

سفیر ویتنام از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد

کونوک هوی سفیر ویتنام از موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرد.

به گزارش patc، صبح روز شنبه 30 اردیبهشت 1401 سفیر ویتنام جناب آقای کونوک هوی به همراه دین سجادی رئیس انجمن دوستی سید کمال الایران و ویتنام از موزه ملی انقلاب اسلامی و جهاد بازدید کردند. .

سفیر ویتنام در پایان این بازدید گفت: بسیار متعجبم که از تکنولوژی و امکانات بسیار خوب و پیشرفته این مجموعه برای به تصویر کشیدن دوران انقلاب ایران و جنگ علیه ایران استفاده شده است.

او گفت: “من بسیار تحت تاثیر اتاق شبیه سازی بمباران هوایی قرار گرفتم، زیرا این اتاق من را به یاد روزها و روزهای بمباران در ویتنام می انداخت.”

وی افزود: در سال 1359 همزمان با آغاز جنگ تحمیلی علیه دولت ایران، خدمتگزار دانشجوی جوانی بودم که از جنگ چیز زیادی نشنیدیم، اما از دانش گسترده من و پیام انقلاب و پیام انقلاب ایران دیدن کردیم. چم تحمیلی توجه بسیاری را به خود جلب کرد.

در پایان آقای کونوک هوی از زحمات مدیریت و کارکنان این مجموعه تشکر کرد و گفت: ما در ویتنام موزه ای به عنوان موزه دفاع ملی داریم اما این موزه حرفه ای تر، حرفه ای و انقلابی تر از موزه ویتنام است. «جمهوری اسلامی ایران و دفاع از کشورتان شما را در زمان جنگ به زیبایی ترسیم می‌کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا