فرهنگ و هنر

سلام هنری به مدافعان سلامت

موسسه صبا به مناسبت روز پرستار و ارج نهادن به مقام شامخ سفیران سلامت با برپایی نمایشگاه خوشنویسی «کاوه تیموری» به سیمرغان سپیدبال سلامت و پرستاران عزیز تبریک گفت.

به گزارش patc، به نقل از روابط عمومی فرهنگستان فرهنگ و هنر صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «سلام پرستار سفید» چهارشنبه شب (دی ماه) ساعت 15 در نگارخانه خیال افتتاح می شود. 8، 1400).

این نمایشگاه در مجموع شامل 26 اثر خوشنویسی در قالب خط نستعلیق است که همگی با مضمون شعر در وصف ایثار، فداکاری، حماسه های عاطفی و عاشقانه این فرشتگان سپید و پاسداران سلامت و ادای احترام به مقام شامخ این فرشتگان است. از پرستاران کشور

آثار به نمایش درآمده حاصل فعالیت های این هنرمند در یک سال گذشته است. او مجموعه ای از شعرها را سروده است که افشین علا، عباس براتی پور، رضا اسماعیلی، زنده یاد محمدحسین بهجتی، زنده یاد دکتر قاسم رسا، سعید بیابانکی، مصطفی محدثی، بابک نیک طلب، مهدی مرصاد و … سروده شده است.

«درود بر پرستاران سپید» همزمان با میلاد با سعادت حضرت زینب کبری (س) بیمار نمونه و پرستار بزرگ کربلا و با همکاری سازمان نظام پرستاری کشور برگزار می شود.

کاوه تیموری جامعه شناس فرهنگی با بیش از 35 سال سابقه در زمینه خوشنویسی است. وی تاکنون 15 نمایشگاه در داخل و خارج از کشور برگزار کرده است که تدریس، تحقیق و نگارش مقالات تخصصی مرتبط با خوشنویسی و جامعه شناسی هنر نمونه ای از تلاش های وی است.

همزمان با برپایی نمایشگاه، مجموعه ای از آثار نفیس منتشر شده توسط معاونت پرستاری و معاونت سازمان نظام پرستاری وزارت بهداشت نیز رونمایی می شود.
صبا با طنین نستعلیق و هنر تذهیب ایرانی از 26 لغایت 31 آذرماه در مقابل پرستار سپیدبالان با حضور همه علاقه مندان و گردشگران از خوشنویس کاوه تیموری استقبال می کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا