فرهنگ و هنر

سمپوزوم آرمان‌شهر کودکان برگزار می‌شود

دبیر نشریه «بچه های عمان شهر» گفت: دومین سمپوزیوم بین المللی کودکان عمان شهر برای تفسیر و بررسی راه های این شهر دوستدار کودک در آبان ماه 1401 در تهران برگزار می شود.

بر اساس گزارش ها انگلیسیسید کاظم سید مراد با بیان اهداف و دستاوردهای این کارگاه گفت: سمپوزیوم کودکان آرمانشهر با هدف بررسی طرح های دانشگاهی و پژوهشی، افزایش دانش علمی و فنی دست اندرکاران و سیاست گذاران، ارزیابی و ظرفیت سازی پروژه ها با همکاری سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار می شود. بخش خصوصی روش های توسعه و سرمایه گذاری و توضیح و بررسی شهرهای دوستدار کودک.

وی گفت: سمپوزیوم بین‌المللی سالانه فرصت مهمی برای متخصصان اطفال، برنامه‌ریزان شهری، مددکاران اجتماعی، دانشگاهیان، طراحان و سیاست‌گذاران برای به اشتراک گذاشتن دانش، عملکرد خوب و یافته‌های پژوهشی از رشته‌های مختلف است که برای یک هدف مشترک مهم هستند. . ایجاد شهرهای دوستدار کودک مهمترین جنبه این کارگاه است.

سعید مراد افزود: ما این کار را با فراهم کردن بستر ارتباطی برای جوامع علاقه‌مند (دانشگاهی، کارمندان، مقامات (محلی) و فعالان حقوق کودک) انجام می‌دهیم که می‌توانند بر روی آن منتشر کنند. .

سید مراد همچنین افزود: تریبونی برای بیان چالش‌ها و امکان اجماع‌سازی برای حل مشکلات کودکان می‌تواند تعامل مؤثر و تعیین‌کننده‌ای را بین فعالان حوزه و بخش عمومی و سیاست‌گذاران فراهم کند.

وی در خصوص بخش مسابقه انشا و عکس گفت: دانشجویان سراسر کشور و همچنین دانشجویانی که علاقه مند به شرکت در مسابقه عکس هستند می توانند آثار و مقالات خود را در مهلت مقرر ارسال کنند.

رئیس سمپوزیوم بین المللی کودک آرمانشهر ادامه داد: سمپوزیوم در نظر دارد تعداد زیادی از فعالان حوزه کودک را در بخش های مختلف در این رویداد گرد هم آورد.

سید مراد در پایان به تشریح محورهای این کارگاه پرداخت و گفت: طراحی راهبردها و چارچوب های برنامه ریزی برای شهرهای دوستدار کودک، جایگاه و حقوق کودک در شهرها و روستاها، محیط زیست برای کودکان و نوجوانان و تامین اجتماعی محور است. این سمینار را برگزار کنید

وب سایت این کارگاه آموزشی Kids-us.ir است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا