حوادث و رویدادها

سهل‌انگاری موجب آتش سوزی در جنگل‌های نکا شد

patc/مازندران فرماندار نکار با اشاره به اینکه آتش سوزی در منطقه لینکا سطحی است، گفت: در این فصل جنگل خشک، بی برگ و مستعد آتش سوزی است و شکارچیان و مسافران در جنگل ظاهر می شوند و برای روشن کردن آتش تلاش می کنند. بخش بزرگی از سرمایه طبیعی سوزانده خواهد شد.

عبدالرضا بابایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنر درباره آخرین اقدامات برای مقابله با آتش سوزی جنگل های شرق مازندران اظهار کرد: منطقه وقوع آتش سوزی کوهستانی، شیب دار و صعب العبور است.

فرماندار نکار افزود: با کمک بالگرد آتش سوزی هزار جریب نکا و توسکاچ مگولوگا در لی با تلاش نیروهای امدادی هلال احمر، اورژانس، منابع طبیعی و بسیج مردمی امدادرسانی شد. منطقه خاموش شد.

این مقام مسئول با اشاره به سطحی بودن آتش سوزی در منطقه لینکا گفت: در این فصل جنگل خشک و کاج اروپایی مستعد آتش سوزی است که شکارچیان و مسافران با حضور در جنگل اقدام به آتش سوزی کردند که برخی بی توجهی ها باعث آتش سوزی شد. گسترش، بیشتر سرمایه های طبیعی در آتش است.

بابایی حفظ منابع طبیعی و مواهب خدادادی را امری ضروری می داند و از مردم می خواهد: در احترام متقابل به طبیعت و حفاظت از محیط زیست، پس از شکار و فعالیت های آزاد در جنگل، آتشی که مردم روشن می کنند به طور کامل خاموش شود. خاموش شد تا حتی با یک نسیم خفیف شاهد آتش سوزی گسترده و نابودی گونه های گیاهی و جانوری نباشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا