حوادث و رویدادها

سیل در فیروزکوه/حضور تیم‌های جستجو در مناطق سیل زده/نجات ۱۲ نفر با بالگرد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از استقرار تیم جستجو و نجات در منطقه تخریب شده فیروزکو خبر داد.

شاهین فتحی در گفت وگو با patc وی با اشاره به اعلام گزارش وقوع سیل در منطقه تنگه وحی و روستای کمند شهرستان فیروزکو از وضعیت این مناطق گفت: حوالی ساعت 16 و 35 دقیقه امروز به هلال احمر اطلاع داده شد که در شهرستان فیروزکو آبگرفتگی در شهرستان فیروزکو رخ داده است. تنگه واشی و روستای کمند و منطقه پانی. رئیس شعبه و تیم بازرگانی و ارزیابان در محل حضور یافتند. ما خودمان در حال حاضر در منطقه هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: خوشبختانه هنوز گزارش خسارت خاصی اعلام نشده است، اما با توجه به اینکه اقوام در منطقه سواحی هستند، مشکل دارند، بالا هستند و قرار است یک بالگرد پرواز منطقه ای. آنها را به یک منطقه امن منتقل کنید.

بر اساس گزارش ها 12 نفر در منطقه حادثه دیده گرفتار شده و راه های روستایی مسدود شده است که تیم امداد هوایی این افراد توسط بالگرد هلال احمر برای امدادرسانی به محل اعزام شدند.

وی گفت: همچنین در یکی دیگر از روستاهای سیل زده جان یک مصدوم نجات یافت و به مرکز درمانی منتقل شد.

فتحی افزود: در حال حاضر تیم های جستجو و نجات در کنار تیم های جستجو و نجات در مناطق حادثه دیده مشغول فعالیت هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران افزود: تیم های ارزیابی و عملیاتی دیگری نیز در منطقه حضور دارند. فرماندار شهرستان و تیم خدمات رسان شهرستان نیز در آماده باش و در منطقه حضور دارند. امیدواریم سیل اخیر خسارتی به پایین دست فیروزکوه وارد نکند. البته اطلاع رسانی لازم در پایین دست از طریق استانداری از قبل انجام شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا