فرهنگ و هنر

شاهنامه خوانی شمسی فضل‌اللهی در روز بزرگداشت فردوسی

شمسی فضل اللهی هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو در روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی با حضور معاون صدا به خواندن شاهنامه پرداخت.

در ویدئوی زیر شاهنامه خوانی این هنرمند را می بینید که به صورت اختصاصی در اختیار patc قرار گرفته است:

به گزارش patc، علی بخشی زاده معاون صدای سازمان صدا و سیما با تاکید بر اهمیت ویژه زبان و ادبیات فارسی در پخش روز بزرگداشت فردوسی و پاسداشت زبان فارسی، گفت: نباید مادران خود را از چسباندن آنها محدود کنیم. یک روز یا یک هفته.

معاون سردار علی بخشی زاده به مناسبت روز حکیم ابهاسون فردوسی و روز پاسداشت زبان و ادب فارسی به اهتمام ویژه صدا و سیما در این حوزه اشاره کرد و گفت: روز خاصی نمی شناسند و یکی از آنهاست. دغدغه اصلی تمرکز بر زبان و ادبیات فارسی است. من به برنامه نویسی های مختلف برای این موضوع به طور منظم در طول سال نیاز دارم.

وی ادامه داد: در این راستا بالغ بر 187 عنوان در قالب 50 برنامه، بالغ بر 90 ساعت به لطف این برنامه در تمامی شبکه های پخش به گوش بینندگان خواهد رسید.

شاهنامه خوانی فضل اللهی در روز بزرگداشت فردوسی

بخشی زاده با تاکید بر اینکه معرفی اسلام با زبان مادری انجام می شود، به لزوم پرداختن به این میراث معنوی و گرانبها در تمامی سطوح اشاره کرد و یادآور شد: رادیو فرانسه با 12 عنوان و 41 برنامه در قالب برنامه بیشترین تعداد برنامه را تولید می کند. ، شبکه های دیگر بسته به ماموریت خود برنامه های متنوعی را در این زمینه پخش می کنند که برخی کاملا حرفه ای و برخی برای مخاطبان عام طراحی شده اند.

معاون گفتار در پایان ابراز امیدواری کرد که همه اقشار جامعه و نهادها و نهادهای مختلف نه تنها یک روز و یک هفته، زبان مادری را گرامی بدارند.

به گزارش patc، امروز یکشنبه 25 اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت حکیم ابرهاسم فردوسی، بزرگ‌ترین حماسه سرای ایران و پاسداشت زبان و ادبیات فارسی است.

شاهنامه خوانی فضل اللهی در روز بزرگداشت فردوسیشاهنامه خوانی فضل اللهی در روز بزرگداشت فردوسیشاهنامه خوانی فضل اللهی در روز بزرگداشت فردوسیشاهنامه خوانی فضل اللهی در روز بزرگداشت فردوسیشاهنامه خوانی فضل اللهی در روز بزرگداشت فردوسیشاهنامه خوانی فضل اللهی در روز بزرگداشت فردوسی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا