علمی و پزشکی

شاهین پلاس؛ سایپا مشخصات جدید این خودرو را منتشر کرد/ عکس

گروه خودروسازی سایپا از شاهین پلاس در در جریان نمایشگاه دستاوردهای دولت پرده برداشت. شاهین پلاس به عنوان نسخه ارتقا پیدا کرده شاهین اتوماتیک محسوب می‌شود که در بخش مشخصات فنی و امکانات تغییرات زیادی را تجربه کرده است. البته این خودرو از لحاظ طراحی کاملا به نسخه قبلی خود شباهت دارد و فقط با برچسب PLUS با نسخه قبلی متمایز شده است.

مشخصات فنی شاهین پلاس

مشخصات فنی شاهین پلاس

شاهین پلاس به یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ خطی تنفس طبیعی به نام ME 16 مگاموتور مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با 115 اسب بخار و گشتاور 147 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس 5 سرعته دستی برای نسخه دنده‌ای و گیربکس 6 سرعته CVT ساخت DAE برای نسخه اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

مشخصات فنی شاهین پلاس

گفتنی است پیشرانه شاهین پلاس در واقع نسخه ارتقا پیدا کرده TU5P ایران خودرو بوده که البته اکنون به سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها یا VVT مجهز شده است. این سیستم باعث افزایش بازدهی پیشرانه خواهد شد.

امکانات رفاهی و ایمنی شاهین PLUS

مشخصات فنی شاهین پلاس

مدل دنده ای و اتوماتیک شاهین پلاس از امکاناتی چون دو کیسه هوا، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، رینگ آلومینیومی، سنسور نور، چراغ روشنایی روز، سنسور فشار باد تایرها، آینه های تاشو برقی، دوربین و سنسور پارک عقب، فرمان کمکی برقی، نمایشگر لمسی، تریم داخلی چرم مصنوعی، استارت دکمه ای، تهویه اتوماتیک و سانروف بهره می‌برد.

سایپا برای نسخه فول آپشن شاهین PLUS نیز امکاناتی چون شیشه‌های دودی عقب، نمایشگر لمسی جدید، محدودکننده سرعت، کروز کنترل و کیسه هوای جانبی سرنشینان جلو را در نظر گرفته است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در patc مراجعه کنید.

227227

کارگروه خبری مطالب پزشکی

درمان بیماری‌ها فقط یک قسمت از وظایف من است. من سعی می‌کنم با ارائه راهنماها و توصیه‌های پزشکی، افراد را به زندگی سالم و پرانرژی همراه با سلامتی هدایت کنم.
دکمه بازگشت به بالا