عمومی

شش اثر افسردگی بر زندگی شخصی و کاری

افسردگی افراد را از رفتن به محل کار، مدرسه یا دانشگاه باز می دارد. افسردگی در واقع می تواند انرژی و انگیزه را از فعالیت بگیرد.

به گزارش patc، این روزنامه جام جم او نوشت: «افسردگی زندگی را مختل می کند و زندگی را پر جنب و جوش می کند. افسردگی روی افرادی که زندگی را فراموش می کنند اثرات جبران ناپذیری دارد؛ اگر این اتفاق بیفتد، افراد بهتر است به روان درمانگر مراجعه کنند.

افراد افسرده اغلب در طول شب در خوابیدن مشکل دارند. به همین دلیل در طول روز بی حال و خسته هستند. در واقع، افسردگی می تواند باعث مشکلات خواب شود. افسردگی می تواند بر عملکرد مغز تأثیر منفی بگذارد. افراد افسرده اغلب در تمرکز مشکل دارند و بیشتر چیزها را فراموش می کنند. افراد افسرده معمولاً از چیزهای خوشایند لذت نمی برند و مدام از زندگی شکایت می کنند. آنها نگرش مثبت و امیدوارانه به زندگی را از دست داده اند. افسردگی افراد را از رفتن به محل کار، مدرسه یا دانشگاه باز می دارد. افسردگی در واقع می تواند انرژی و انگیزه را از فعالیت بگیرد. افسردگی می تواند منجر به شکست روابط یا دوستی های شکسته شود.

انزوای اجتماعی یکی از اثرات افسردگی بر زندگی است. عزت نفس افسرده نیز یکی از عوارض افسردگی است. افراد افسرده از جایگاه خود در جامعه ناراضی هستند و نسبت به خود احساس بدی دارند. بنابراین می بینید، برای داشتن یک زندگی سالم، افسردگی باید هر چه سریعتر درمان شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا