خانواده و جامعه

شنبه؛ رونمایی ازصدها ون تاکسیرانی/ورود نخستین ون‌های سقف بلند به ناوگان تاکسیرانی کشور

نمایندگان معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از تحویل و رونمایی صدها دستگاه وانت در سیزدهمین شنبه امید و سربلندی خبر دادند.

به گزارش patc، جلال بهرامی با اشاره به نوسازی ناوگان تاکسیرانی گفت: از 78 هزار تاکسی پایتخت، بیش از 6 هزار وانت بیش از 10 سال عمر دارند. در حال حاضر تعداد وانت های مورد استفاده در پایتخت 2500 دستگاه است و بیش از نیمی از ناوگان وانت تهران از کار افتاده است.

نمایندگان حمل و نقل شهری تهران درباره دلایل توقف وانت 3005 توضیح دادند: تولید تجاری وانت در چند سال گذشته در کشور اتفاق نیفتاده است و از سال 1396 نیز با ممنوعیت واردات مواجه بوده ایم.

بهرامی با بیان اینکه در 10 سال گذشته هیچ اتفاقی در حوزه نوسازی وانت نیفتاده است، افزود: امسال دو فرآیند نوسازی ناوگان تاکسیرانی به صورت همزمان انجام شد. یکی از این فرآیندها، نوسازی ون از طریق مشارکت با وزارت کشور است. همکاری و تعامل خوب مسئولان در شهرداری ها و سازمان های دهیاری های کشور امکان خرید صدها دستگاه وانت را فراهم کرد.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از منابع مالی این تاکسی ها توسط شهرداری (معادل 30 درصد) و بخشی دیگر توسط وزارت کشور تامین می شود، گفت: طبق ابلاغیه، تحویل این وانت ها مشمول اسقاط می شود. وانت های فرسوده و طی برنامه ریزی هماهنگی هایی در خصوص زمان بندی مشخص برای تحویل کامیون ها به تهران انجام شد.

تحویل مشروط به داشتن ماشین دست دوم و فعال می باشد

معاون شهردار تهران درباره شرایط واگذاری وانت توسط شهرداری به صاحب وانت فرسوده بیان کرد: مالک باید وانت کارکرده داشته باشد و وانت کارکرده ای باشد که در معابر فعال بوده است.

بهرامی در ادامه سخنان خود از تحویل وانت جدید در روز شنبه 7 آبان 1401 خبر داد.

وی درباره روند دوم به روز رسانی ناوگان تاکسیرانی توضیح داد: با پیگیری ها و حمایت های شهردار تهران، اعتبار و منابع مالی لازم (حدود 120 میلیارد تومان) برای نوسازی 200 دستگاه وانت سقف بلند از طریق تامین شده است. صندوق سرمایه گذاری امید ضمانت دریافت کنید.

به گزارش سایت شهر، معاون حمل و نقل اداره کل حمل و نقل استان تهران با بیان اینکه قرارداد تمدید 200 دستگاه وانت سقف بلند هفته آینده منعقد می شود، افزود: بر اساس تعهدات اعلام شده از سوی اپراتورها و شرکت های تامین کننده، حداکثر تا سه ماه بعد. ما شاهد ورود اولین وانت های سقف بلند به ناوگان تاکسیرانی کشور خواهیم بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا