عمومی

شهرستان لامرد نماد وحدت اهل تشیع و تسنن است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام حبیب باقری می گوید گفتن وی به خبرنگاران آنلاین گفت: شهرستان لامار در جنوب اکثر شهر فارس که با استان های هرمزگان و بوشهر هم مرز است، از دیرباز در کنار برادران و خواهران شیعه و سنی زندگی می کند. و صمیمیت آنها در لحظات شادی و سوگواری یکدیگر زندگی می کنند و در آن شرکت می کنند.

وی تصریح کرد: برادران اهل سنت حتی در مراسم مذهبی مانند محرم و صفر امامان برای شرکت در غسل تعمید و نذر به دنیا می آیند.

حجت الاسلام باقری ادامه داد: مسلمانان شیعه و سنی اشتراکات زیادی در اعتقادات، حکومت داری، اخلاقیات دارند و البته اختلافات انکارناپذیری دارند، اما این مسائل نباید منجر به دشمنی و دشمنی شود و مبتنی بر وحدت و اسلام است. اخوان اعتصاب خواهد کرد.

وی افزود: با مطالعه تاریخ اسلام می توان شواهد بسیاری از وحدت و یکپارچگی مذاهب اسلامی و نتایج آن را یافت و به عنوان الگو و نمونه به جامعه اسلامی معرفی کرد.

این مکان مسئول وی تصریح کرد: زمینه های وحدت بین مسلمانان بسیار است که با تمرکز بر آنها می توان شاهد وحدت مسلمانان و استحکام آنها بود. خدا، قرآن، پیامبر اکرم (ص)صلی الله علیه وسلم خدا علیه و خیلی بیشتر برایت آرامش آرزو میکنمحضرت علی (علیه السلام)، مسئله مهدویت، محبت اهل بیت علیهم السلام، دفاع از ملت فلسطین در برابر دشمنی اسرائیل و … ایالات متحده، اینها از جمله زمینه های همبستگی هستند. جهان اسلام.

وی خاطرنشان کرد: هفته وحدت یک موضوع نمادین برای شیعیان و اهل سنت در شهر لمار است که در طول سال با هم همدلی و همدلی دارند و در این هفته رویدادهای زیادی از جمله دیدار با ائمه شیعه و سنی، جمعه بزرگ داریم. جشن بزرگداشت آفرینش فعالان فرهنگی و قرآن و تجارت و میلاد پیامبر اسلام و امام جعفر صادق (ع)یک) در شهرهای اهل و اشکنان برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا