شهید رئیسی دیپلماسی لبخند و اخم را به عزت، حکمت و مصلحت تبدیل کرد

دیپلماسی |شهید رئیسی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در دوران خدمت و فعالیت رئیس‌جمهور شهید، ایران به عضویت شانگهای درآمد و بهبود روابط با همسایگان با جدیت دنبال شد گفت: شهید آیت‌الله رئیسی خزانه خالی را با بدهی تحویل گرفت، اما امروز خزانه کشور بدون بدهی و دارای منابع است.

به گزارش patc، سید صولت مرتضوی در هشتمین همایش ملی کار در مجموعه تلاش اظهار کرد: شهید آیت الله رئیسی دیپلماسی لبخند و اخم را به عزت، حکمت و مصلحت تبدیل کرد و به گونه ای در حوزه تهدیدات خارجی مقابله کرد که همه گزینه‌های روی میز مورد ادعای دشمنان از بین رفت و مجبور شدند تنها به مذاکره شرافتمندانه تن دهند.
وی افزود: در دوران خدمت و فعالیت ریاست جمهوری شهید رئیسی، ایران به عضویت شانگهای درآمد و بهبود روابط با همسایگان با جدیت دنبال شد.

به گفته مرتضوی، حضور هیات‌های خارجی در مراسم تشییع رئیس‌جمهور فقید نشان از موفقیت دولت سیزدهم در ارتباط‌گیری با کشورهای دیگر  دارد.

وزیر کار تصریح کرد: دولت سیزدهم خزانه خالی را با بدهی تحویل گرفت ولی امروز خزانه کشور بدون بدهی و دارای منابع است.

وی در ادامه از راه اندازی کانون رسمی کارآفرینی در دو سال اخیر خبر داد و گفت: از اقدام معاون اشتغال وزارتخانه بابت تشکیل کانون‌های کارآفرینی تشکر می‌کنیم.

مرتضوی درعین حال جهش تولید و مشارکت مردم را بن مایه جامعه کارگری و کارفرمایی دانست و گفت: سه جانبه گرایی به شرطی است که تصمیم‌ها بر خلاف زیست شرافتمندانه و عدالت اجتماعی نباشد چون به ضرر سه جانبه گرایی است لذا معتقدیم سه جانبه گرایی نباید به معنای تک روی باشد و باید خروجی یک تعامل عزتمندانه و عدالت محور را داشته باشیم.

وزیر کار گفت: کارگران نور چشم ما هستند و حتما باید به سلامت و ایمنی و بهره وری کار و تولید و کارگر توجه کرد.

وی با اشاره به دیدار کارگران با مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در دیدار رهبری ایشان به حال کارگران اشاره کردند و گفتند اگر حال کارگر خوب شود، حال جامعه هم خوب خواهد شد. مقام معظم رهبری فرمودند حال خوب راهش توسعه کارگاه و عدم تعطیلی واحدهاست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بخش اعظم مشکلات مزدی در کشور را ناشی از تورم دانست و گفت: دولت برای مهار تورم اقدام کرد. ما مصلحت کشور، کارفرما و کارگر را می‌خواهیم. در قانون نیز وزیر کار به عنوان رئیس شورای عالی کار حضور دارد و یک جانب از سه جانبه نیست. قانون نمی‌گوید که وزیر کار جهت گیری خاصی به یک طرف خاص داشته باشد.

مرتضوی در پایان از تشکیل کارگروه های اصول حقوقی، آینده کار و گفت‌وگوی اجتماعی، مشارکت مردمی و ایمنی کار خبر داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا