ورزشی

شکست تیم ملی هندبال زنان ایران مقابل ژاپن/ مصاف برای کسب عنوان سومی آسیا

تیم هندبال بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا مغلوب ژاپن شد.

به گزارش patc، تیم هندبال بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی آسیا که در کره جنوبی برگزار می شود به مصاف تیم ژاپن رفت. شاگردان ابادی در این بازی با نتیجه 19 بر 43 بازی را واگذار کردند و از صعود به فینال بازماندند.

تیم ملی هندبال بانوان ایران پیش از این با سه پیروزی مقابل هند، ازبکستان و استرالیا و شکست مقابل کره جنوبی به عنوان دوم گروه راه یافته بود.

دیدار نیمه نهایی دیگر یک ساعت بعد بین چین و کره جنوبی برگزار می شود. هندبالیست های ایران برای کسب مقام سوم باید در دیدار فینال این مسابقات به مصاف بازنده دیدار کره جنوبی و چین بروند. این جلسه یکشنبه 22 آذر ساعت 8:30 برگزار می شود.

روز یکشنبه 13 دسامبر ساعت 22:30 تیم ژاپن در فینال به مصاف برنده کره و چین خواهد رفت.

این مسابقات 5 مقام قهرمانی جهان را به خود اختصاص می دهد که تاکنون تیم های چین، ژاپن، کره جنوبی و ایران مقام های جهانی را کسب کرده اند و رتبه آخر نیز متعلق به برنده مسابقات هند و قزاقستان خواهد بود.

Mina Vatanparast、Haniyeh Lak、Fateme Marhis、Maleeha Yaghmaipour、Nourieh Abbasi、Atiyeh Shahsawari、Mobina Hassannejad、Elnaz Yahivipour、Rahela Etimadipour、Mohdtseh Shabani、Maedeh Eshaghi、Haditha Nowrozi、Haniyeh Karimi、Arzoo Kianiara、Shahrazad Rahiah Nasouhi、Setahra Zahare , Elnaz قاسمی و آرزو محمدی در بین 19 بازیکن تیم ملی ایران برای این مسابقات حضور دارند.

خدیجه قانع و مریم فخری به عنوان مربی، غلامعلی اکبرآبادی به عنوان مدیر فنی، محبوبه دهقان به عنوان سرپرست و اکرم حبیب لو به عنوان فیزیوتراپ تیم ملی را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی کردند.

نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی بانوان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان 2023 از سوم تا سیزدهم آذرماه در اینچئون کره جنوبی برگزار می شود. تیم ملی هندبال بانوان ایران با حمایت باشگاه فرهنگی ورزشی شنگ آهن راهی مسابقات قهرمانی آسیا شده است.

تیم ملی هندبال بانوان ایران در آخرین دوره این مسابقات که در اردن برگزار شد به مقام چهارم دست یافت و تیم هندبال بانوان ایران برای اولین بار در تاریخ به مقام قهرمانی جهان دست یافت. این دومین مقام قهرمانی تیم ملی بانوان در جهان است.

*نتایج کامل دور دوم مسابقات قهرمانی بانوان آسیا جمعه 20 آبان:

استرالیا 26 – هنگ کنگ 28 (نهمین عنوان هنگ کنگ)

هند 37 – تایلند 25

قزاقستان 30 – ازبکستان 28

ایران 19 – ژاپن 43

کره – چین 13:30

* برنامه مسابقات شنبه 12 دسامبر برای تعیین رتبه پنجم و هفتم:

تایلند – ازبکستان 8:30

هند – قزاقستان 10:30

*برنامه نهایی و رده بندی یکشنبه 13 دسامبر:

ایران – باخت 8:30 مقابل کره/چین

ژاپن – 10:30 برنده مسابقه کره / چین

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا