عمومی

شیوع آنفلوآنزای کودکان در لرستان/ سویه جدید کرونا مشاهده نشده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مریم کوشکی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران حضور داشت. تنش کرون گفت: کرونا مطلب زیر جدید است تنش سلام موارد جدید BQ.1 و BQ.1.1 نامیده می شوند و به سرعت در اروپا و آمریکا در حال گسترش هستند.

وی افزود: درمان مخالف باشد بیولوژیکی در این تنش این کار موثر نیست و عفونت قبلی با این بیماری و مصونیت نسبت به واکسن از عفونت های جدید جلوگیری نمی کند، اما شدت بیماری و مرگ را افزایش می دهد. میر باعث کاهش آن شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص علائم این ویروس گفت: گلودرد و سرفه، گرفتگی صدا، تب و لرز، آبریزش یا گرفتگی بینی، سردرد، بدن درد و دردهای عضلانی، اسهال، حالت تهوع و بی اشتهایی. علائم زیر تنش آره.

کوشکی خاطرنشان کرد که به شرح زیر است تنش موج آنفولانزای بزرگسالان در استان در حال فروکش است اما آنفولانزای دوران کودکی در سراسر کشور و استان شایع است و عمدتاً ریه کودکان را درگیر می کند و عامل آن ویروس تنفسی به نام RSV است که در کودکان و نوزادان ایجاد می شود. قابل رویت.

وی با تاکید بر اینکه شستن مکرر دست ها، استفاده از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و تهویه مناسب اماکن سرپوشیده توصیه می شود، گفت: سالمندان، بیماران مبتلا به نقص سیستم ایمنی و بیماران سرطانی نیز مراقب خود باشند.

دکمه بازگشت به بالا