بین الملل

صنعت فرهنگی چین چگونه از دیجیتالی شدن بهره می‌برد؟

پیش از این کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و دفتر کل کمیته مرکزی شورای دولتی به طور مشترک دستورالعمل هایی را روز یکشنبه برای حمایت از دیجیتالی شدن صنعت فرهنگی این کشور صادر کردند.

طبق دستورالعمل ها، چین به سرعت صنعت فرهنگی خود را دیجیتالی می کند و از ظهور موج جدیدی از شرکت های فرهنگی در زمینه هایی مانند جمع آوری، پردازش، تجارت، توزیع و توزیع داده های فرهنگی و عرضه های اولیه عمومی شرکت ها سود خواهد برد. فرهنگ دیجیتال در خط مقدم نوآوری های تکنولوژیکی مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

این ارشاد افزود: مطالعه و تدوین سیاست های مربوطه برای حمایت از دیجیتالی شدن صنعت فرهنگی، افزایش حمایت های مالی و ایجاد مرکز ملی نوآوری علم و فناوری ضروری است.

روز دوشنبه، سهام شرکت های فرهنگی و رسانه ای در بازار سهام سرزمین اصلی چین به شدت افزایش یافت. سهام ناشران کتاب Duke Media Group و Jiejiang Hawaii Advertising Holdings به ترتیب به قیمت 14.82 و 4.66 دلار بسته شدند.

Guojin Security اعلام کرد که انتظار می رود اقدامات اخیر برای ترویج دیجیتالی شدن و توسعه با کیفیت بالا صنعت فرهنگی به ایجاد سناریوهای جدید مصرف آنلاین و آفلاین، تزریق شتاب جدید به صنعت فرهنگی سنتی و تحریک مصرف در این زمینه کمک کند.

لانگ هایبو، یکی از محققین این دانشگاه گفت: «کاربرد فناوری‌های دیجیتالی مانند اینترنت نسل پنجم، هوش مصنوعی، داده‌های بزرگ و اینترنت اشیا، تحول دیجیتالی صنایع فرهنگی سنتی را به عنوان بخشی از تلاش‌های ملی گسترده‌تر تقویت می‌کند. مرکز تحقیقات توسعه شورای دولتی چین، بلکه برای ترویج توسعه اقتصاد دیجیتال.

وی گفت که اقتصاد دیجیتال به حوزه اجتماعی و فرهنگی گسترش یافته است و افزود که صنعت فرهنگ و سرگرمی آنلاین از این فرصت رشد سرمایه گذاری خواهد کرد. دیجیتالی شدن صنعت فرهنگی همچنین ادغام فناوری دیجیتال و فرهنگ را تسریع می‌کند و الگوها و مدل‌های تجاری جدیدی ایجاد می‌کند.

به گفته مؤسسه تحقیقاتی Lidleo شرکت مشاوره بازار، ادغام ساختاری صنایع فرهنگی و فناوری دیجیتال باعث ایجاد یک سری مشاغل نوظهور از جمله خدمات پخش آنلاین ویدیو، پخش زنده، بازی های آنلاین و موسیقی آنلاین شده است. MICE و گردشگری ابری.

علاوه بر این، این گزارش می افزاید که ساخت زیرساخت های جدید در زمینه فرهنگی، تحول و ارتقای صنایع فرهنگی سنتی چین را تسهیل می کند.

لی جی، محقق مؤسسه صنایع خلاق و فرهنگ دیجیتال، گفت: «برخی از شرکت‌های فرهنگی و فناوری سرمایه‌گذاری زیادی در تحقیق و توسعه انجام داده‌اند و با خطرات و چالش‌های بالقوه مواجه هستند و این دستورالعمل جدید دولت به آنها کمک می‌کند تا ارائه دهند.» بودجه در بورس داخلی است.

311311

دکمه بازگشت به بالا