عمومی

ضرب‌الاجل معاون استاندار برای اجرای طرح جامع پسماند شهری لرستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، احمدرضا داروند در همایش پسماند شهرداری لرستان گفت: یکی از موضوعات مهمی که در حوزه های مختلف با آن مواجه هستیم، مسائل فرهنگی است که در جامعه به آن توجه نمی کنیم. فرهنگی غنی و مردمی باهوش است، اما به ویژه مسئولین در مورد مسائل مختلف اطلاع و آگاهی کافی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از نقاط استان نخاله های ساختمانی در شهرها و مکان های ناشناخته وجود دارد و شهرها باید محل های مشخص دفن زباله های ساختمانی را به مردم معرفی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: با افرادی که زباله را در اماکنی غیر از مکان های فوق رها می کنند برخورد قاطع نیروی انتظامی و قضایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اداره کل محیط زیست در سال 1390 طرح جامع پسماند شهری را تدوین کرد، افزود: متاسفانه این طرح هنوز اجرایی نشده است و با توجه به اینکه بیش از 10 سال از آن می گذرد نیاز به بررسی مجدد دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد. بلافاصله توسط کارشناسان بررسی می شود.

معاون هماهنگ کننده امور عمرانی لرستان گفت: در این راستا طرح پس از بررسی در جلسه بعدی بررسی و با تعیین جدول زمانی مناسب اقدامات لازم توسط دستگاه های ذیربط انجام و اجرا خواهد شد. .

دکمه بازگشت به بالا