فرهنگ و هنر

ضرغامی: سیل به بناهای تاریخی یزد خسارت زده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به وقوع سیل در برخی استان ها از جمله یزد گفت: متاسفانه سیل اخیر دامن خود را گرفته است.

به گزارش patc، عزت الله ضرغامی در پی انتشار تصاویر و اخباری مبنی بر تخریب پارچه ها و برخی بناهای تاریخی در استان یزد در توییتی نوشت: متاسفانه سیل اخیر جان خود را از دست داده است، همکاران ما در اداره کل میراث یزد فعالانه اقدامات لازم را انجام می دهند. .

نماینده ویژه خود را برای بررسی بیشتر و هماهنگی با ادارات مربوطه وزارتخانه به یزد فرستادم.

رسیدگی به ساکنان، بازدیدکنندگان مستقر، امکانات گردشگری و بافت تاریخی در دستور کار قرار گرفته است.

ضرغامی: سیل آثار تاریخی یزد را تخریب کرد

به گزارش patc، بر اساس اعلام وزیر کشور از هم اکنون استان های سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یا هجده استان از جمله زد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان. ، اصفهان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال، بختیاری و مرکزی همگی درگیر سیل شدند.

وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هنوز گزارشی از میزان خسارت وارده به آثار تاریخی و گردشگران این استان ها ارائه نکرده است، اما در شهر یزد بر اثر بارندگی های سیل آسا روز جمعه برخی بناهای تاریخی آسیب دیدند. 7 آگوست. . همچنین عکس‌هایی از خانه تاریخی «رزاقیان» تفت منتشر شده است که نشان‌دهنده آسیب‌های ناشی از سیل اخیر است. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی یزد نیز از ساکنان اماکن تاریخی خواست به دلیل بارندگی های مداوم خانه های خود را تخلیه کنند. یزد شنبه استراحت می کند.

بر اساس گزارش های اولیه، در جریان سیل اخیر سیستان و بلوچستان، دیوارهای شهر در ضلع شمالی قلعه سرباز، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوارهای ضلع غربی و داخلی قلعه نیکشهر آسیب دیده است. . .

در استان تهران، امام داود، یکی از اماکن زیارتی و تفریحی نزدیک به پایتخت، آسیب های زیادی دیده است، اما اداره میراث فرهنگی و گردشگری هنوز گزارشی از میزان خسارت وارده به بناهای تاریخی ارائه نکرده است. .

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا