حوادث و رویدادها

ضرورت به روزرسانی مداوم دانش امدادگران

معاون آموزشی و پژوهشی هلال احمر با اشاره به لزوم ارتقای سطح علمی امدادگران گفت: امدادگران باید هر روز دانش خود را افزایش دهند تا بتوانند در محل حادثه تاثیرگذارتر باشند.

به گزارش patc، پیمان صباریان در نشست همیاران امداد و نجات با اشاره به ضرورت ارتقای سطح علمی و آموزشی امدادگران خاطرنشان کرد: هدف همیاران آموزش و پرورش ما ارائه آموزش های قابل قبول به همه در تمامی سطوح است. مهم ترین توانمندی ما کارآمدی امدادگران در حوادث است. همه ما دیده‌ایم که وقتی اتفاقی می‌افتد و افراد زیادی در اطراف هستند، اکثریت جمعیت تماشاچی هستند و تأثیر خاصی ندارند. در صحنه تصادف، قسمت اول مدیریت صحنه و استرس و به کارگیری دانش است. روند باید به گونه ای انجام شود که آسیب دیده ها دیگر آسیب نبینند.

وی ادامه داد: فرض کنید فردی در کوه گرفتار شده است. اگر فردی آمادگی جسمانی مناسبی برای صعود به قله نداشته باشد، حوادثی مانند بیماری ارتفاع را تجربه می کند که می تواند منجر به حوادث بدتری شود. همچنین در مواردی انسان ناامید می شود و خود را در کوه گم می کند. اگر مرد اینطور فرود بیاید تصادف می کند و باید کم کم قدش را پایین بیاورد. اگر امدادگران نتوانند این موارد را شناسایی کنند، عوارض زیادی به وجود می آید.

صباریان با تاکید بر اهمیت کارآمدی امدادگران در صحنه تصادف گفت: به عنوان مثال وقتی فردی استخوان می شکند و امدادگران نتوانند به درستی آتل آسیب را آتل بزنند، آسیب تشدید می شود. اگر دانش کافی نباشد و امدادگران به روز نباشند، حوادثی برای مردم رخ می دهد. این امر مسئولیت امدادگران را افزایش می دهد. امدادگران باید بتوانند در صحنه حادثه فعالیت کنند. اگر فعالیت امدادگران علمی نباشد، نمی توان تاثیر مطلوب را داشت.

معاون آموزشی و پژوهشی جمعیت هلال احمر با بیان مسئولیت سنگین بر دوش امدادگران گفت: این مسئولیت بر عهده امدادگران است. ما نیاز به به روز رسانی روزانه داریم. بسیاری از پزشکان و کادر پزشکی کارهایی را انجام می دهند که به آنها مربوط نیست، این چیزی نیست که ما از امدادگران می خواهیم، ​​اما می خواهیم امدادگران اصول اولیه را بدانند. وظایف اصلی شامل تزریق عضلانی و داخل وریدی و رگ گیری است. چرخه یادگیری باید پیوسته باشد.

وی با اشاره به اهمیت افزایش فعالیت‌های علمی هلال احمر گفت: سال‌ها برای اربعین و مناسک حج و حج وقت گذاشته‌ایم، اما هنوز یک مقاله در این زمینه‌ها نداریم که بتوانیم یک مقاله بسازیم. تفاوت در اسلام جهان هدف ما این است که این اتفاقات در بین جمعیت هلال احمر رخ دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا