خانواده و جامعه

ضرورت هم افزایی نهادها برای کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی و مقابله با آلودگی هوا

معاون امور عمرانی و عمران شهری و روستایی وزیر کشور و وزیر کشور در سخنانی در خصوص مسئولیت های کلان معاونت های اجرایی استانی در حوزه های عمرانی و زیربنایی استان گفت: همه دستگاه ها برای کاهش تلفات با یکدیگر همکاری می کنند. باید به طور جدی روی سوانح رانندگی و کنترل آلودگی هوا تمرکز کرد تا در سراسر کشور عملیاتی شود.

به گزارش patcمهدی جمالی نژاد امروز در همایش معاونت عمرانی استانی کشور با حضور وزیر کشور با اشاره به اینکه موضوع تلفات ناشی از حوادث رانندگی یکی از چالش های آینده است، گفت: به طور مداوم در حال انجام است. تشکیل جلسات کمیته های عالی حمل و نقل استان ها و شهرداری ها برای ارتقای ایمنی و کمیته های راهبری در استان ها امری جدی است و معاونین خدمات شهری استان باید این مقوله را جدی بگیرند.

در همین راستا رئیس کمیته عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور بر توسعه و تجهیز معابر شهری به سامانه های هوشمند تاکید کرد.

در این جلسه یکی دیگر از محورهای مورد اشاره معاون امور عمرانی وزارت کشور برنامه ریزی برای شناسایی و ترمیم نقاط حادثه خیز درون شهری و درون شهری بود، وی در ادامه اظهار داشت: لازم است ساماندهی شود. راکبان موتورسیکلت در این خصوص با ادارات ذیربط همکاری نموده، اقدامات مقتضی را انجام داده و اقدام خواهد شد.

جمالی نژاد همچنین بر لزوم توجه ویژه معاونان ساخت و ساز استان ها به مباحث مربوط به معاینه فنی خودروها برای کاهش آلایندگی منابع سیار به ویژه در شهرهای بزرگ تاکید کرد.

رعایت قوانین حمایتی از حقوق معلولان و تحول شهری و روستایی در حوزه حمل و نقل شهری از دیگر محورهای معاون وزیر کشور در جلسه امروز است، وی در ادامه اظهار داشت: کاهش تلفات رانندگی و استفاده مناسب از رادیو و رادیو ثابت تلویزیون، خبرگزاری ها و سایر رسانه ها در زمینه مورد علاقه صلاحیت در این زمینه موثر است.

وی در ادامه خطاب به نمایندگان سازندگی استان ها گفت: پیگیری دقیق و منظم مسائل عمرانی و زیربنایی از اولویت های وزیر کشور است و برای این امر باید برای تحقق کامل پروژه های عمرانی تلاش کرد. با تمرکز بر توسعه کل استان.

رئیس سازمان ملی توسعه شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه بیان کرد: آیین نامه ها و دستورالعمل های اجرایی بازنگری قانون درآمدها و هزینه های توسعه پایدار شهرداری ها و دهیاری ها و آیین نامه بکارگیری کارگران عمران روستایی در حال تهیه و نهایی شدن است. در وزارت کشور برخی از آنها برای تصویب به دولت ارائه شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و سازمان دهیاری های کشور، پیرو تذکر وزیر کشور، وی همچنین به پیگیری موضوع شناسایی ساختمان های ناایمن در استان ها با عنایت به اهمیت موضوع در دولت و حساسیت افکار عمومی گفت: مهندس عمران استان به عنوان مسئول کارگروه شناسایی سازه های ناایمن باید ساختمان های ناپایدار را در سطح استان شناسایی و به مقاوم سازی آنها توجه کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا