عمومی

طبق آیات و روایات جانشینی پیامبر(ص) لایق کسی جز امام علی (ع) نیست – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی معصومه، حضرت فاطمه در جشن عید غدیر خم در اراضی مطهر امام خمینی (ره) دوشنبه شب.س) وی در سخنانی گفت: بر اساس کتاب، سنت، عقل و منطق قرآن، جانشین پیامبر اسلام کسی نیست جز علی بن. آبی طالب (یک) غیرممکن است و کسی جز امیرالمومنین سزاوار این مقام نیست.یک) نه

استاد حوزه علمیه قم گفت: زمانی که پیامبر اسلام گاهی نمی توانست برای اقامه نماز به مسجد بیاید و یا در زمان جنگ جانشینی تعیین می کرد، می گفتند پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم کسی را به عنوان جانشین خود انتخاب نکرده است.

وی گفت: اسلام بر 5 اصل استوار است که ولایت یکی از آنهاست و از این حیث، بر خلاف سایر مبانی دینی که ثبت شده، در سؤال ولایت هیچ شرطی ذکر نشده است که نشان می دهد مسئله ولایت. استان مهم است.

حجت الاسلام مومینی تاکید کرد: مسلمانان واقعی طبق آیات قرآن کسانی هستند که ولایت را پذیرفته اند وگرنه اسلام و دین این افراد مشکل دارد.

استاد حوزه علمیه قم گفت: پیامبران اسلام اولین حکمت هستی هستند و تمام زندگی انبیا در راستای عقل است. حال سوال این است که اگر جانشینی در این سمت انتخاب نکنید مورد قبول روشنفکران سراسر دنیا قرار می گیرد؟

وی افزود: قصور پیامبر اکرم در تعیین جانشین در واقع خلاف منطق، عقل و عرف است و رسول خدا هرگز تعقل نمی کند.

حجت الاسلام مومینی با بیان اینکه خطبه غدیر در منابع شیعه و سنی آمده است، افزود: هیچ کس نمی تواند خطبه را انکار کند.

مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام گفت: رسول الله می فرماید: «او ولی علی است».یک) پرونده پذیرفته نشد لعنت و لعنت خدا را قرار داد.

وی همچنین اظهار داشت: با توجه به اظهارات و اعترافات ایشانفرزند پسر آبی حدید معتزیریبیش از 40 آیه از قرآن در فضایل و القاب امیرالمومنین علیه السلام.یک) آره.

حجت الاسلام مومینی فرمود: امیرالمومنین (ع)یک) دارای پایه بیرون زده آه تو محلی که ولایت او در آن قرار دارد معبد خداست و چنین واقعه ای برای هیچکس رخ نداده است.

وی درباره رشادت های پیامبر نیز گفت: شجاعت پیامبر بی نظیر بود، زره بر پشت نداشت و بقیه حتی پای غلامانش را هم نداشتند.

استاد حوزه علمیه قم افزود: امیرالمومنین(ع)یک) نصفه شب به سراغ افراد نیازمند می رفت تا آنها را دستگیر کند، خصلتی که برای هیچ کس دیگری پیش نیامده بود.

حجت الاسلام مومنی تاکید کرد: باید عید غدیر را روز بزرگی ببینیم و هرکسی که از دستش بر می آید باید عید غدیر را بهانه عمل کند و قدم بردارد.

دکمه بازگشت به بالا