استان ها

طراحی و ساخت خودرو عنکبوتی/ عبور از مناطق صعب‌العبور و ناهموار

نیما میلبروکی در غرفه خبرگزاری آنا در نمایشگاه “اسلمیددانشگاه آزاد اسلامی در مصلای تهران گفت: ما هسته فنی مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی مشهد هستیم، من مدیرعامل شرکت هستم و تیمی پنج نفره هستیم.


بیشتر بخوانید:

10 قرارداد پژوهشی با دانشگاه آزاد خراسان شمالی در رویداد عصر امید منعقد شد

طراحی، ساخت و تولید گریس های صنعتی خاص و پیچیده

جمع بندی 7 تفاهم نامه دستاورد دانشگاه آزاد لنجان از نمایشگاه عصر امید


وی فارغ التحصیل رشته مکانیک و طراحی کاربردی جنرال موتورز در مشهد افزود: با تعریف پروژه ماشین عنکبوتی زیر نظر بهروز لطفی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، شروع به ساخت خودرو برای پروژه کارشناسی کردیم. به این نتیجه رسیدیم که می توان خودرویی ساخت؛ بنابراین آن را به مرحله ساخت رساندیم و در نمایشگاه عصر امید ارائه کردیم.

مجریان طرح ساخت خودروی عنکبوتی ادامه دادند: خودروهای عنکبوتی از مناطق صعب العبور و ناهموار عبور کردند، گشت و گذار در مناطق بکر با محیط و سطوح ناهموار، باغات در دامنه کوه ها و تراکتورها قادر به مانور نبودند و عملیات امداد و نجات با یک سری اصلاحات

این دانشجو و محقق مبتکر دانشگاه آزاد افزود: خودروی عنکبوتی دارای مدل خارجی است که از حرکت عنکبوت الهام گرفته و ساخته شده است که پس از تماشای فیلم، مهندسی معکوس و مدل داخلی آن را ساختیم.

رونمایی از خودروی اسپایدر در نمایشگاه امید عصر

میربلوکی گفت: تا کنون دو نمونه از خودروهای عنکبوتی ساخته شده است که اولی مشکلاتی داشت و با جلساتی که با دکتر لطفی و اعضای تیم داشتیم مشکلات را حل کردیم و نمونه دوم کشف حجاب 90 بود. درصد مشکل.”

وی درباره یکی دیگر از پروژه های گروه تحقیقاتی خود گفت: آمبولانس برقی که به سفارش بیمارستان امام رضا(ع) مشهد ساخته شده از دیگر پروژه های گروه ما است. بیمارانی که نیاز به نجات دارند، ونتیلاتور، اکسیژن ساز روی تخت ها گذاشته می شود؛ از این رو بیمارستان امام رضا (ع) درخواست کرد دستگاهی بسازد که در راهروهای بیمارستان بچرخد، وارد آسانسور شده و بر روی آن تجهیزات نصب کند تا بیماران مشکلی نداشته باشند. در حین احیا و آسایش با آمبولانس برقی ساخته و تحویل داده شد. کار در اورژانس

میربلوکی درباره قرارداد و تعداد خودروهای سفارش داده شده توضیح داد: قرارداد ما با بیمارستان 10 دستگاه بود، اما به دلیل بیماری عروق بیماری کرونا، اولویت های بیمارستان تغییر کرد که منجر به فسخ قرارداد شد و امیدواریم در آینده قرارداد را از سر بگیریم. با بهبود وضعیت .

به گزارش آنا، دومین گام از کمپین ملی دانشگاه آزاد اسلامی با عنوان «عصر امید» با هدف معرفی تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های این دانشگاه در حوزه فناوری و نوآوری و فراهم کردن بستری برای کارآفرینی به مناسبت چهلمین سالگرد کسب و کار، دانش و فرصت های شغلی برای دانشجویان این دانشگاه با شعار 1000 گروه پژوهشی و زیرساختی، 1000 ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق در 1401 خرداد در مصلای تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/4117/4062/

دکمه بازگشت به بالا