عمومی

طرح «امین» برای موقوفات استان سمنان اجرا شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام اسماعیل تدینی در گفتگو با خبرنگار آنلاین با بیان اینکه سیاست جدید وقف در راستای عملیات و رسالت برون سپاری است، خاطرنشان کرد: در سیاست جدید اهدایی در راستای سیاست مردمی و استفاده از معتمدین. بر اساس قانون مدیریت اعانه «ماده 5، امین و انتقال امانت.

او گفت که امین عملاً همان جایگاه متولی را دارد و در تلاش برای شناسایی و تقویت موقوفات، سرمایه گذاری در آن وجوه و کارهای قانونی است. ثبت شده است و در ادامه … وی افزود: در واقع در طرح متولی وقف همان وظایفی که دستگاه اداری و اجرایی اوقاف برای وقف انجام می دهد به متولی برون سپاری می شود.

مدیرکل اوقاف استان سمنان با بیان اینکه نمونه هایی از این کار را در امامزاده های استان سمنان که متولیان ساماندهی امور امامزادگان و بقاع دارند دیده ایم، گفت: موضوع متولیان امامزادگان و بقاع نیز این بار در مورد وقف اعمال می شود. سرمایه.

تاردینی تصریح کرد: به عبارت دیگر در وقف، او به نام متولی از توانایی متولی بهره می برد. گرفتن قادر به پیگیری کمک های مردمی خواهد بود اما در چارچوب این طرح برای هر روستا یک معتمد در نظر گرفته شده است، وی گفت: بلوک هایی در سطح شهرستان ساخته شده که هر کدام به دو تا سه معتمد معتمد اختصاص دارد. اینها افرادی هستند که تلاش می کنند کمک های مالی مربوط به کمک ها را افزایش دهند.

دکمه بازگشت به بالا