عمومی

«عقل» یکی از عوامل هدایت است/دین داری و خرد ورزی همراه باهم هستند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی یکشنبه شب در همایش تفسیر قرآن با بیان اینکه باید از مردم لرستان که در شهرها، بخش ها و روستاها وحدت و اقتدار به نمایش گذاشته اند تشکر کرد. جهان اسلام در روز جهانی قدس. دارند: سبزی شاله روز جهانی قدس، نماد وحدت و اقتدار در جهان اسلام، حاصل آن است 👉 نابودی مستبدان جهان و رژیم اشغالگر قدس اتفاق خواهد افتاد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه «هادی» یکی از نام های خداوند است، تصریح کرد: خداوند هدایت می کند و این راهنما یک عامل دارد؛ یکی از عوامل هدایت کننده هوش انسان است، زیرا یکی از شرایط هوش .

نماینده ولی فقیه لرستان به آیه 130 سوره بقره مراجعه کنید.و من یَرْغَبُ اوه توصیه ِْبْرَاهِیمَ جدا از یک نسل سَفِهَ َفْسَهُ 2 وَلَقَدِ اصْطَفَیْناهُ قیمت الدُّنْیَا وَ إِنَّهُ قیمت الخآخِرَةِ بازی الصَّالِحِینَ«چه کسی جز افراد نادان از دین پاک ابراهیم منحرف می شود! ? وی گفت: «چون ابراهیم را در دنیا (بر اساس رسالت) برگزیده ایم، البته او در آخرت شایسته است»، گفت: حضرت ابراهیم با منطق و استدلال خود مشرکان را شوکه کرد و بت شجاعت مشرکان را شکست.

حجت الاسلام شاهرخی افزود: در قرآن از ابراهیم مردی لطیف، صبور و امین نامیده شده است.

وی یادآور شد: حضرت ابراهیم با اطاعت و رضایت الهی سرانجام همسر و فرزندان خود را در صحرای مکه رها کرد و پس از انجام مأموریت به فلسطین بازگشت.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به آیات 66 و 67 سوره انبیاء با اشاره به اینکه وقتی مشرکان ابراهیم را در آتش انداختند به فرمان خداوند آتش سبز شد و به گل و ریحان تبدیل شد و افزود: این آیات است. (ابراهیم) گفت: تو هم؟ جایگزین کردن آیا خدایی را می پرستید که به شما خیری نمی رساند و به شما آسیبی نمی رساند!؟ «ابو «آیا به خود و آنچه می پرستید جز خدا نمی اندیشید؟»

حجت‌الاسلام شاهرخی عقل را یکی از روش‌های هدایت شناختی مورد تأکید قرار می‌دهد و می‌گوید: سفیه و سفیه کسانی هستند که حق را نادیده می‌گیرند، کفار را برکت می‌دهند، راه حق را رها می‌کنند و پا در راه باطل می‌گذارند. 👉👏 آن را داشته باشد.

اشاره می کند که شما دین و عقل دارید 👉👏 آنها با هم هستند، از طرفی کافر و کافرند خرد با هم، فرمود: ممکن است انسان از جهاتی علم داشته باشد، اما وقتی راه حق را نداند، به یک معنا احمق است.

دکمه بازگشت به بالا