حوادث و رویدادها

علت حادثه اسکله دیّر “مد شدید” بود/ هیچ شناوری مفقود نشده است

patc/ بوشهر فرماندار دیرالزور گفت: بالا آمدن سطح دریا ( جزر و مد بهاری ) که در محلی (طغیاله) شناخته می شود، باعث وارد آمدن خسارت به قایق های صیادی شد، اما برخی رسانه ها این حادثه در بندر دیر را سونامی نامیدند که اینطور نیست.

قایق های مستقر در بندر بندردیل و تجهیزات ماهیگیری آنها آسیب دیدند و چندین قایق ماهیگیری صبح روز جمعه به دلیل جزر و مد ناشی از آب و هوای بد (سیل) غرق شدند.

یونس بربرز در گفت وگو با patc، اظهار کرد: ساعت 3:30 بامداد روز جمعه، مد شدیدی به نام تقیاله که معمولاً در اسفند و فروردین رخ می دهد، به حدود 15 قایق ماهیگیری در بندر دایر خسارت وارد کرد. .

وی افزود: برخی رسانه ها به حادثه پورت دایر لقب سونامی داده اند، اما اینطور نیست، این بندر تنها مدت کوتاهی مد جدی را تجربه کرده است.

فرماندار دیر با اشاره به اینکه هیچ لنج صیادی مفقود نشده است، خاطرنشان کرد: در ساعات اولیه بامداد برخی از شناورهای صیادی به دلیل عدم حضور صاحبانشان منحرف شدند اما هیچ لنجی تلف نشد.

باربری گفت: کارشناسان میزان خسارت وارده به قایق ها را به دقت زیر نظر دارند تا حقوق ماهیگیران ضایع نشود.

وی یادآور شد: در نوروز سال 1395 سونامی شدیدی در شهرستان دیر رخ داد که خسارات جانی و اقتصادی قابل توجهی برجای گذاشت، بنابراین از آن زمان با همکاری بندر و سازمان بین المللی ارتباطات، بهبود این ترمینال شرایط در نظر گرفته شد. از. ، شیلات و اصول مربوطه به مشکل پایان دادن به این اسکله توجه ویژه ای دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا