علمی و پزشکی

عکس| این مورچه غول‌پیکر، بزرگ‌ترین بر روی کره‌ زمین است!

به گزارش خبرگزاری patc، مورچه غول پیکر بزرگترین گونه مورچه جهان است که طول آن می‌تواند به ۴ سانتی‌متر برسد، تقریبا ۳۰ برابر بزرگتر از متوسط مورچه خانگی. شناخته شده است که این گونه از مورچه در جستجوی غذا تا ۸ کیلومتر سفر می‌کند!

این موجودات جذاب در مناطق گرمسیری در سراسر جهان یافت می شوند و معمولاً در درختان و روی زمین زندگی می کنند. آنها رنگ قرمز مایل به قهوه ای دارند و می توانند تا ۴ سانتی‌متر رشد کنند که باعث می شود تقریباً به اندازه یک رتیل به نظر برسند.

مورچه های غول پیکر همه چیزخوار هستند، به این معنی که هم از گیاهان و هم از حشرات کوچک تغذیه می کنند. آنها قادر به تشکیل کلنی های بزرگ تا ۴۰۰۰۰ عضو هستند و می توانند تا ۸ کیلومتر در جستجوی غذا سفر کنند. هیجان انگیزتر از همه، این موجودات قابل توجه می توانند تا ۴-۵ سال زندگی کنند!

این حشرات شگفت انگیز بینشی منحصر به فرد از دنیای مورچه ها را به ما ارائه می دهند و به ما فرصتی می دهند تا رفتار جذاب آنها را از فاصله نزدیک مشاهده کنیم. مورچه غول پیکر از اندازه و قدرت چشمگیر آنها گرفته تا تعاملات اجتماعی پیچیده آنها در مستعمراتشان، واقعا موجودی باورنکردنی است که شایسته تحسین است.

مورچه های غول پیکر موجوداتی بسیار باهوش هستند که در مقایسه با سایر حشرات، قادر به حل مسئله و یادگیری رفتارهای جدید با سهولت نسبی هستند. آنها همچنین دارای سیستم‌های ارتباطی پیچیده‌ای هستند که از فرومون‌ها استفاده می‌کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های خود را هماهنگ کنند و در صورت لزوم دیگران را نسبت به خطر آگاه کنند.

منبع: هیستوری‌آف‌یستردی

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا