فرهنگ و هنر

غدیر را باید عاشورایی برگزار کرد

patc/قم فرحزاد گفت: امروز عاشورا و امام حسین (ع) برای غیر مسلمانان شناخته شده است زیرا کتاب های زیادی نوشته شده و شعائر مذهبی پر رنگ تر است.

حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله فرحزاد پیش از ظهر امروز در نشست خبری در ستاد مردمی غدیر در محل سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اهمیت روز غدیر گفت: امروز غدیر در جامعه ما و جهان اسلام سزاوار جایگاهی است، حتی غیراسلامی ها هم چنین نیستند و طبق روایات و روایات متعدد، گدیر شایسته مقام اول است.

وی افزود: امام صادق (صلی الله علیه و آله و سلم) سه بار به حضرتش سوگند یاد کرد و فرمود: خداوند در دنیا روزی بالاتر از غدیر خم نیافرید زیرا تلاش همه پیامبران در این روز نتیجه داده است. ، دین کامل است.

رئیس ستاد مردمی شهرستان غدیر با بیان اینکه در عید سعید فطر آمرزش خداوند نسبت به مردم دو برابر شب غدیر و رمضان است، گفت: عید فطر در غدیر ثواب ندارد کسانی که در عید غدیر خم به شیفتگان غذا می دهند چنین است. همه انبیا و امامان و اولیای عالم را پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه غدیر نادیده گرفته شده و رها شده است، تصریح کرد: همه به ویژه اصحاب رسانه باید غدیر و امیرالمومنین(ع) را از مهجوریت رها کنند.

فرحزاد گفت: در عالم بشریت افراد مشهور، ورزشکاران و برخی افراد مهم را بسیاری می شناسند اما امام علی (ع) را جز مسلمانان نمی شناسند.

وی ادامه داد: امیرالمومنین(ع) اول نادیده گرفته شد و بعد غدیر را رها کردند، بنابراین برای اینکه غدیر را به جهانیان بشناسند نیازمند بسیج همگانی هستیم.

این استاد معلم با اشاره به اینکه خطبه های پیامبران همیشه کوتاه بود، افزود: خطبه های پیامبر (ص) در روز غدیر طولانی بود که نشان از اهمیت روز داشت، ایشان فرمودند اگر نمی توانید انجام دهید، انجام ندادید. ماموریت خود را کامل کنید

وی افزود: امروز فرهنگ غرب و کسانی که نباید الگو باشند برای دنیا الگو شده اند و امیرمومنین امروز باید الگو باشد اما اینطور نیست.

فرحزاد گفت: امروز عاشورا و امام حسین (ع) برای غیر مسلمانان شناخته شده است زیرا کتاب های زیادی نوشته شده و شعائر مذهبی پر رنگ تر است.

مسئول ستاد مردمی گدیر گفت: از نظر محتوایی کتاب های بسیار خوبی نوشته است که یکی از آنها کتاب غدیر بالاترین پیام آسمانی است که از آن جمله می توان به اهمیت احیای غدیر، آیین ها، خطبه های غدیر و … اشاره کرد. مطالب ساده و روان استدلال علیه حملات وهابیان.

وی تصریح کرد: دشمنان اسلام بدون توجه به مسائل توحید و پیامبران به ولایت امیرالمومنین(ع) حمله کردند.

وی گفت: موضوع مهمی که باید ترویج شود برگزاری کاروان شاد در عید سعید فطر است که باید رایج شود.

دبیر ستاد مردمی غدیر با اشاره به اینکه مناسبت هایی مانند ذی الحجه با اهل بیت علیهم السلام زیاد نداریم، افزود: اولین ذی الحجه امیرالمومنین علیه السلام با حضرت زهرا سلام الله علیها بود. هفتمین ماه شهادت امام باقر علیه السلام بر او باد. ماه نهم، روز شهادت مسلمین حضرت و روز بزرگ عرفه است و بهترین وقت برای نماز و ختم، روز دهم عید قربان و قرآن با بیان امیرمؤمنان است. (ع) پس از فتح مکه در.

وی ادامه داد: بعد از عید قربان، نزول کتب فدک، میلاد امام هادی علیه السلام، عید بزرگ غدیر، کاری است که همه ما باید در این ماه کاری انجام دهیم. پیامبر اکرم (ص) عید فطر بزرگ و روز غدیر را فرمودند که قبل از قیامت وظیفه حاضران است که این پیام غدیر را به غایبان و پدران را به فرزندان خود اعلام کنند.

وی با بیان اینکه اعتلای عید غدیر یک فریضه است، گفت: عید قربان را به عنوان جشنی با نشاط معرفی می کنیم و همه باید در هر جایگاهی در خدمت غدیر باشند و ترویج غدیر را یکی از واجبات خود بدانیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا