فرهنگ و هنر

فارابی لیست فیلم هایش را در فجر رسمی کرد

سینمافنداسیون فارابی در چهلمین جشنواره فیلم فجر شرکت می کند و 6 اثر از آن به نمایش گذاشته می شود. با اعلام اسامی فیلم های برگزیده جشنواره فیلم فجر، شش فیلم تولید شده با مشارکت و حمایت بنیاد سینمایی فارابی نیز وارد بخش رقابتی جشنواره فیلم فجر می شوند.

به گزارش patc به نقل از روابط عمومی اداره کل فارابی، ۶ اثر جدید بنیاد سینمایی فارابی به بخش سود سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم سحر راه یافتند که نمازی مرتضی علی عباس میرزایی و رامین سهراب است.

دختران
فیلم سینمایی «گروه دختران» به نویسندگی و کارگردانی منیر چیتی و تهیه کنندگی محمدرضا منصوری، داستان آغاز دفاع مقدس را روایت می کند که بر اساس داستان واقعی مقاومت 34 روزه خرمشهر در دفاع مقدس قبل از اقتباس دوربین است. . نیکی کریمی، پانته آ پناهی ها، فرشته حسینی، هدی زین العابدین و سایر دختران حاضر محصول بنیاد سینمایی و حوزه هنری فارابی هستند و از آثار فوق العاده جشنواره فیلم امسال به شمار می روند.

🔸بدون نیاز به وقت قبلی
سین به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی محمود بابایی، فیلم «بدون قرار قبلی» از دیگر فیلم های بنیاد سینمایی فارابی است که پگاه آهنگرانی در آن نقش اصلی، مصطفی زمانی، الهام کردا و صابر ابر جلوی دوربین می روند. تکنولوژی با تجربه قسمتی از این فیلم در آلمان فیلمبرداری شده است.

نگهبان شب
شب فیلم سینمایی «نگهبان شب» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی سیدرضا میرکریمی نیز جدیدترین ساخته کارگردان «خیلی دور، خیلی نزدیک» است، این فیلم مضمونی اجتماعی دارد و ارتباط تنگاتنگی با موسن دارد.این بازیگر با فیلمبرداری کیایی لاله مرزبان و چند چهره جدید و جوان جلوی دوربین. پیش از شروع فیلمبرداری «دیده بان شب» شایعاتی مبنی بر حضور نوید محمدزاده در این فیلم به گوش می رسید اما این بازیگر در جدیدترین اثر رضا میرکریمی حضور نداشت.

ادشادروان
فیلم شادروان به نویسندگی و کارگردانی حسین نماز و تهیه کنندگی عباس نادران نیز یک فیلم ملودرام اجتماعی است. سینا مهراد، گلاره عباسی، نازنین بیاتی، بهرنگ علوی، رویا تیموریان بازیگران این فیلم هستند.

لایه جعلی
درو، فیلم لایه های دروغ به نویسندگی و کارگردانی رامین سهراب به تهیه کنندگی محسن صرافی فیلمساز جوان ایرانی-فنلاندی است که در اولین فیلم خود به مضامین اکشن و ماجرایی پرداخته است. لایه های دروغ محصول مشترک ایران و فنلاند است که در ژانرهای مختلف فیلمبرداری شده است که تجربه کمتری در فیلم های ایرانی دارد.

🔸بیرو
فیلم سینمایی «بیرو» به نویسندگی و کارگردانی مرتضی علی عباس میرزایی و تهیه کنندگی مجید بالزگر داستان «آریرضا بیلانوند» تیم ملی فوتبال ایران «زندگی دروازه بان» را روایت می کند. این فیلم نشان دهنده تلاش و علاقه علیرضا بیرانوند به فوتبال برای حضور در عرصه جهانی در نوجوانی است.

گفتنی است چهلمین جشنواره فیلم فجر 12 تا 22 بهمن ماه 1400 در دو بخش فرهنگی و رقابتی برگزار می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا