اقتصادی

فاطمی امین: مشکلات فعلی حاصل از انباشت سال‌های گذشته است

سخنگوی انقلاب اسلامی از حضور وزیر معدن و تجارت برای بررسی موضوع استیضاح خبر داد و گفت: آقای فاطمی امین ضمن تاکید بر اینکه مجلس و دولت از وضع موجود و شرایط دفاع نکردند. صنعت خودرو از این موضوع خوشحال نیستند و با اشاره به اینکه مشکلات فعلی حاصل انباشت سال های گذشته است.

به گزارش patc، ابوالفضل عمویی در تشریح جلسه عصر امروز انقلابیون گفت: انقلابیون عصر امروز با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت جلسه ای برای بررسی استیضاح آقای فاطمی امین برگزار کردند. در این جلسه 10 نماینده موافق و مخالف درباره موضوع استیضاح صحبت کردند. در ادامه جلسه، وزیر صلح نیز به اظهارات نمایندگان پاسخ داد.

به گفته وی، بیشتر سوالات مطرح شده از سوی نمایندگان و محور استیضاح مربوط به بازار خودرو و مدیریت صنعت است. آقای فاطمی امین ضمن تاکید بر اینکه مجلس و دولت مدافع وضعیت فعلی و صنعت خودرو نیستند و از وضعیت موجود راضی نیستند، خاطرنشان کرد: مشکلات موجود ناشی از انباشتگی است. در چند سال گذشته اصلاحاتی آغاز شده و اقدامات موثری انجام شده است؛ یکی از آنها این است که ترخیص 170 هزار خودروی نیمه فرسوده در پارکینگ های شرکت های بزرگ خودروسازی به صفر رسیده و بخشی از تقاضای بازار حل شده است. با ترمیم عیوب داخلی

عمویی همچنین در سخنان نماینده استیضاح به موضوع دیگری درباره افزایش قیمت مصالح ساختمانی اشاره کرد و گفت: افزایش قیمت برخی پروژه ها مانند میلگرد و سیمان از دیگر موضوعات مورد توجه اداره کل امور عمرانی است. . نمایندگان و وزرای مورد اشاره در این جلسه نیز در این پرسش که وی مطرح کرد پاسخ هایی دادند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا