استان ها

فدراسیون کشتی قرقیزستان خواهان افزایش همکاری با توانمندی کشتی مازندران شد

patc/مازندران نماینده اعزامی فدراسیون کشتی کشور قرقیزستان در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان مازندران، خواهان افزایش همکاری‌ها و استفاده از تجربه‌های فنی کشتی مازندران شد.

در این دیدار که در حاشیه برگزاری مسابقات کشتی آزاد جام باشگاه‌های جهان در شهرستان تنکابن انجام شد،«علی رجبی» مدیرکل ورزش و جوانان مازندران و مشاور رئیس فدراسیون کشتی قرقیزستان نشستی فنی و دو جانبه برگزار کردند.

در جریان این دیدار که حسین دلیری معاون امور ورزشی اداره کل ورزش وجوانان مازندران و امید شایگان رئیس هیات کشتی استان نیز حضور داشتند، دو طرف برای افزایش همکاری و استفاده از ظرفیت کشتی استان مازندران و کشور قرقیزستان در برگزاری مسابقات و اردوها توافق کردند.

مدیرکل ورزش وجوانان مازندران با بیان اینکه کشتی استان دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی است و این استان مهد کشتی ایران و جهان است، گفت: درحال حاضر بیشتر از نیمی از کشتی گیران دعوت شده به تیم‌های ملی ایران در رده‌های مختلف، کشتی گیران مازندرانی هستند.

فدراسیون کشتی قرقیزستان خواهان افزایش همکاری با توانمندی کشتی مازندران شد

علی رجبی افزود: کشتی ایران در مسابقات آسیایی، جهانی و المپیک در هر دوره‌ای با درخشش کشتی گیران مازندرانی در دنیا آقایی کرده و به همین وضعیت، علاقمندی کشتی درمیان مردم این استان از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: با توجه به حضور مربیان توانمند و سازنده درهر یک از شهرهای مازندران، این استان آمادگی کامل دارد که تجربه‌های خود را به لحاظ فنی و امکاناتی دراختیار کشتی گیران قرقیزستانی قرار دهد.

مشاور رییس فدراسیون کشتی قرقیزستان هم در این نشست از برگزاری نشست دوجانبه با مدیرکل ورزش وجوانان وهیات کشتی مازندران قدردانی کرد و گفت: قطعا با این توافق و افزایش همکاری‌های دوجانبه به نفع کشتی کشور قزقیزستان و رشد کمی وکیفی این رشته درآینده خواهد شد.

هشتمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های کشتی آزاد جهان ۹۰ کشتی گیر خارجی از هفت کشور جهان و ۲۰ کشتی‌گیر داخلی در قالب ۲ تیم به مدت ۲ روز زیر نظر فدراسیون جهانی کشتی به میزبانی شهرستان تنکابن استان مازندران با یکدیگر رقابت کردند.

۹ تیم یادشده در ۲ گروه پنج و چهار تیمی با که در گروه A: ارمنستان – هند – روسیه – گرجستان – قزاقستان و در گروه B: بانک شهر – بلاروس – قرقیزستان – تنکابن قرار داشتند، با یکدیگر به رقابت پرداختند.

درپایان این مسابقات دو روزه، تیم بانک شهرایران با پیروزی ۹ بریک برابر نماینده هند قهرمان شد وتیم پتروشیمی شازند دیگر تیم ایران با برتری ۸ بر ۲ مقابل تیم قزاقستان به مقام سومی دست یافت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا